Lotos

Zintegrowany Raport Roczny 2014

Kalendarium

9 stycznia 2014

LOTOS wystartował na lotnisku w Katowicach

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz spółka LOTOS - Air BP Polska, rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw paliw lotniczych „do skrzydła”.

Zobacz informację prasową »

9 stycznia 2014

Wyróżnienie Top Marka dla LOTOSU

Marka LOTOS została wyróżniona najbardziej elitarnym tytułem Top Marka 2013 w kategorii: oleje silnikowe w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta 2013.

10 stycznia 2014

LOTOS partnerem Enactusa

Grupa LOTOS została partnerem programu Enactus, zrzeszającego studentów, którzy realizują projekty biznesowe wspierające rozwój społeczności lokalnych.

10 stycznia 2014

Samodzielne tankowanie LPG

Sieć stacji paliw LOTOS rozpoczęła udostępnianie stanowisk do samodzielnego tankowania LPG przez kierowców. Pierwszą stacją w Trójmieście jest SP320, położona w Gdyni-Redłowie przy al. Zwycięstwa 165. 

16 stycznia 2014

Holowanie platformy Petrobaltic

Po zakończeniu prac na polu B3 przy bezzałogowej platformie PG-1 (tzw. jacket) platforma Petrobaltic została przeholowana na pole B8 będzie wiercić otwór kierunkowy B8-6K o planowanej długości 2370 m, głębokości pionowej 2257 m i odejściu od pionu 627,5 m. 

30 stycznia 2014
Nowe koncesje LOTOSU na szelfie norweskim

LOTOS Exploration and Production Norge otrzymał dwie nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zobacz informację prasową »

5 luty 2014

LOTOS Serwis potwierdza wysokie kwalifikacje

Przedstawiciel jednostki certyfikującej Urzędu Dozoru Technicznego wręczył czechowickiemu oddziałowi spółki LOTOS Serwis certyfikat, dający uprawnienia do prowadzenia Ośrodka Egzaminacyjnego Spawaczy UDT–CERT w zakresie PN-EN 287-1: 2011. Spawacz, który pomyślnie przejdzie taki egzamin ma prawo prowadzić modernizacje i naprawy urządzeń ciśnieniowych pod nadzorem UDT.

Zobacz informację prasową »

7 luty 2014

LOTOS Kolej świętuje jubileusz 10-lecia na południu

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła działalność na południu Polski w 2004 roku, otwierając swoje oddziały w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Początkowo ich głównym zadaniem była obsługa kolejowa rafinerii południowych, a obecnie pełnią one szereg innych działań związanych m.in. z realizacją przesyłek pojedynczych wagonów czy obsługą połączeń międzynarodowych.
 

10 luty 2014

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch mistrzem olimpijskim

Kamil Stoch zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi, nokautując rywali na normalnej skoczni.

13 luty 2014

Złoto Justyny

Po fenomenalnym biegu na 10 km stylem klasycznym Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal, mimo złamanej kości śródstopia. To drugi złoty medal dla Polski. Oba medale zdobyli najpopularniejsi polscy sportowcy startujący z logo LOTOSU na lewym ramieniu.

14 luty 2014

Skrzydła Sukcesu dla LOTOS-Air BP Polska

LOTOS-Air BP otrzymało nagrodę w kategorii „Największe wydarzenie na rynku usług obsługi naziemnej na lotnisku Chopina w roku 2013”. 

15 luty 2014

Stoch w podwojnej koronie

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi i przeszedł do historii skoków narciarskich. 

17 luty 2014

Platforma ,,Kierunek Bałtyk" wystartowała

Ruszyła platforma poświęcona tematyce ekologicznej - Kierunek Bałtyk . Instytuje ekologiczne zaangażowane w projekt, oprócz wspólnych celów, połączyła współpraca w zakresie programów społecznych realizowanych wspólnie z Grupą LOTOS.

http://www.kierunekbaltyk.pl
http://www.facebook.com/kierunekbaltyk
http://www.sledzfoki.pl

Zobacz informację prasową »

18 luty 2014

LOTOS Jazz Festival

Rozpoczęła się 16. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej. To już 11 lat, od kiedy festiwalowi patronuje Grupa LOTOS  – stąd podwójna nazwa imprezy LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 luty 2014

Odkrycie ropy naftowej na koncesji LOTOS Norge

W wyniku wiercenia otworu poszukiwawczego w prospekcie Trell na koncesji PL 102F potwierdzono występowanie ropy naftowej. To pierwsze odkrycie ropy na norweskiej koncesji poszukiwawczej należącej do polskiego koncernu.

Zobacz informację prasową »

24 luty 2014
Nowy ośrodek APLG w Kokoszkach

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego powołania ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na osiedlu Kokoszki w Gdańsku. W ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, otwartych zostało już 10 ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na terenie województwa pomorskiego.

Zobacz video »

26 luty 2014

Nowa platforma LOTOSU już na Bałtyku

Do Polski dotarła nowo zakupiona platforma spółki LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego. W finansowaniu zakupu jednostki uczestniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Nordea Bank Polska S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

3 marca 2014

Dragon już w LOTOS Kolej

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła eksploatację pierwszej z pięciu zamówionych lokomotyw DRAGON. Pojazd wyprodukowała firma NEWAG Gliwice S.A. DRAGON to nowoczesna i zarazem pierwsza od ok. 25 lat sześcioosiowa lokomotywa elektryczna, jaką wyprodukowano w Polsce.

Zobacz informację prasową »

11 marca 2014

10-lecie spółki LOTOS Serwis

W gdańskim hotelu Hilton odbyła się uroczystość 10-lecia spółki LOTOS Serwis. Odznaczenia państwowe wręczali Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski, oraz Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

14 marca 2014

LOTOS Mecenasem Kultury Gdańska za rok 2013

Grupa LOTOS otrzymała tytuł Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2013, za wspieranie, jako partner strategiczny, projektów Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 

Zobacz informację prasową »

20 marca 2014

Laur Konsumenta dla marki LOTOS

Marka LOTOS otrzymała tytuł ,,LIDER DEKADY" w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta. Spółkę LOTOS Oil wyróżniono za oleje silnikowe.

27 - 29 marca 2014

Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, pod mecenatem Grupy LOTOS, odbył się kolejny Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas imprezy młodzi naukowcy zaprezentowali swoje projekty, m. in. sposób na leczenie nowotworu trzustki, auto na parę wodną czy maszynę segregującą śmieci.

Zobacz informację prasową »

1 kwietnia 2014

Dobre praktyki LOTOSU docenione

Cztery inicjatywy Grupy LOTOS znalazły się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej dobre praktyki z zakresu CSR.

Zobacz informację prasową »

4 kwietnia 2014

Startuje aplikacja mobilna LOTOS dla kierowcy

Za pomocą aplikacji można znaleźć najbliższą stację paliw z wybraną przez siebie usługą, uzyskać dostęp do konta programu premiowego LOTOS Navigator czy sprawdzić aktualne promocje na kilkuset stacjach LOTOS.

http://dlakierowcy.lotos.pl

Zobacz informację prasową »

9 kwietnia 2014
Grupa LOTOS na Targach Pracy

Grupa LOTOS wzięła udział w Międzynarodowych Pomorskich Metropolitalnych Targach Pracy i Przedsiębiorczości organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. 

14 kwietnia 2014

Lotos Petrobaltic zaczął pierwsze wiercenia

Platforma LOTOS PETROBALTIC rozpoczęła wiercenia poszukiwawcze na obiekcie B27 położonym na koncesji Gotlandia. 

24 kwietnia 2014

LOTOS Serwis i polski Rejestr Statków podejmują współpracę

Podpisano list intencyjny o współpracy między spółkami LOTOS Serwis a Polskim Rejestrem Statków. Firmy zapowiedziały współdziałanie i wzajemne korzystanie ze swoich usług m.in. przy nadzorze nad budową oraz remontami obiektów offshore, ich przeglądami okresowymi czy wykonywaniu ekspertyz technicznych

25 kwietnia 2014

Rafineria LOTOSU bardziej niezawodna i bezpieczna

Grupa LOTOS jako pierwsza w Polsce wprowadziła system zarządzania ryzykiem eksploatacji urządzeń ciśnieniowych w rafinerii w Gdańsku. Porozumienie w tej sprawie podpisano z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT). Po wprowadzeniu tego systemu okres ciągłej pracy rafinerii może wydłużyć się z 4 do 5-6 lat.

Zobacz informację prasową »

28 kwietnia 2014

I miejsce dla Grupy LOTOS w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm z branży paliwa, energetyka i wydobycie. Ranking jest organizowany pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PwC.

6 maja 2014
Videosonograf dla szpitala na gdańskiej Zaspie

Dzięki wsparciu Grupy LOTOS Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku wzbogacił się o nowoczesny, specjalistyczne sprzęt medyczny – videosonograf.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

10 maja 2014
„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” skompletowała jedenastkę

W Elblągu otwarty został zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. To 11. oddział APLG, który powstał w ramach projektu Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

12 maja 2014

LOTOS i PGNiG razem w Norwegii

LOTOS Exploration & Production Norge oraz PGNiG Upstream International podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na norweskim szelfie kontynentalnym. Zgodnie z umową spółki będą razemi realizować potencjalne akwizycje oraz wspólnie występować w rundach koncesyjnych organizowanych przez Ministerstwo Ropy i Energii w Norwegii.

Zobacz informację prasową »

14 maja 2014

LOTOS nagrodzony Złotym Listkiem CSR

Grupa LOTOS drugi rok z rzędu otrzymał Złoty Listek CSR w rankingu organizowanym pod patronatem tygodnika Polityka oraz PwC. 

Zobacz informację prasową »

19 maja 2014

LOTOS Kolej podpisał umowę z PCC Intermodal

Spółka LOTOS Kolej podpisała z PCC Intermodal umowę na realizację intermodalnych przewozów kolejowych. Umowa obowiązuje do 31 marca 2016 roku i określa zasady współpracy oraz stawki przewozowe przy realizacji kolejowego transportu intermodalnego. 

19 maja 2014

Badanie opinii w Grupie LOTOS

Rozpoczęło się badanie opinii w spółkach Grupy Kapitałowej LOTOS. Chcemy razem budować sprzyjające i motywujące środowisko pracy dla nas wszystkich, a możemy to zrobić tylko wtedy, gdy będziemy dokładnie znali potrzeby i oczekiwania pracowników.

20 maja 2014
LOTOS wśród najbardziej ekologicznych rafinerii

Wprowadzenie do rafinerii LOTOSU gazu ziemnego jako podstawowego paliwa energetycznego sprawiło, że wskaźniki emisji CO2 spadły do poziomu najlepszych europejskich rafinerii. 

Zobacz informację prasową »

24 maja 2014

Akcja na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha

Wolontariusze z Grupy Kapitałowej LOTOS wraz ze swoimi bliskimi i rodzinami stawili się w Świbnie, aby w weekendowe przedpołudnie wspólnie pracować na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha. Zebrano ponad dwadzieścia 120 litrowych worków odpadów, plastiku, butelek, a nawet lodówkę.

24 maja 2014

Paweł Olechnowicz biznesmenem 25-lecia

Jury XX jubileuszowej edycji plebiscytu o tytuł „Biznesmena Roku” na Pomorzu dokonało wyboru laureatów tytułu „Biznesmena 25-lecia 1989 – 2014 na Pomorzu”. Tytuły przyznano sześciu biznesmenom, których dokonania jury oceniło najwyżej, a wśród nich Pawłowi Olechnowiczowi, prezesowi  Grupy LOTOS.

25 maja 2014

Nowe stacje LOTOS przy trasach A4 i A2

W maju LOTOS otworzył trzy stacje na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Nowe stacje paliw zlokalizowane są przy trasach A4 i A2.

Zobacz informację prasową »

25 maja 2014

LOTOS Petrobaltic na Bałtyckim Festiwalu Nauki

 „Jak powstawała ropa naftowa pod dnem Bałtyku” – to temat wystawy, którą zaprezentowali pracownicy LOTOS Petrobalticu na XII Bałtyckim Festiwalu Nauki. 

27 maja 2014

,,LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie"

 Grupa LOTOS od 2007 wspólnie z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu realizuje program "LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie", w ramach którego wspiera działania ochronne na rzecz najbardziej zagrożonych gatunków występujących w Morzu Bałtyckim. Tym razem do morza zostały wypuszczone trzy młode foki, przebywające w helskim fokarium.

Zobacz informację prasową »

27 maja 2014

Gryf dla LOTOSU

Po raz piętnasty pomorskie środowisko gospodarcze nagrodziło najlepsze firmy w regionie. Grupa LOTOS w podziękowaniu za systematyczny i konsekwentny mecenat nad pomorską kulturą uzyskała specjalną statuetkę Gryfa Pomorskiego.

28 maja 2014

Najbezpieczniejsza Grupa LOTOS

Wręczono nagrody dla Najbezpieczniejszej Spółki w Grupie Kapitałowej LOTOS oraz Najbezpieczniejszego Zakładu Produkcyjnego Grupy LOTOS S.A. w roku 2013. Wyróżnienia zdobyły odpowiednio spółka LOTOS Biopaliwa oraz Zakład Nalewu Cystern.

28 maja 2014

„Super Lider” dla Grupy LOTOS

Nagrodę przyznano podczas jubileuszowego X Kongresu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych.

29 maja 2014

10-lecie spółki LOTOS Straż

Rafineryjni strażacy ochodzili 10-lecie istnienia swojej spółki. Wielu z nich otrzymało wysokie odznaczenia państwowe.

31 maja 2014
LOTOS Kolej dla dzieci

Na terenie LOTOS Kolej w Gdańsku odbyły się Dni Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka. Niespodzianką była wizyta czterokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza.

Zobacz informację prasową »

2 czerwca 2014

LOTOS Kids wystartował

LOTOS uruchomił platformę z grami dla najmłodszych pasażerów – kids.lotos.pl.

Zobacz informację prasową »

4 czerwca 2014
LOTOS Mecenasem Sportu Wolnej Polski

Grupa LOTOS S.A. została nagrodzona w kategorii Mecenas Sportu Wolnej Polski. Statuetkę podczas gali „Sportowego Sukcesu 25-lecia Wolnej Polski” odebrał 2 czerwca, w imieniu Grupy, Prezes Zarządu Paweł Olechnowicz.

4 czerwca 2014
Otwarcie ośrodka APLG w Kokoszkach

To już dwunasty oddział APLG otwarty w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM" i nowa alternatywa dla trenowania w Gdańsku. Uroczystość swoją obecnością uświetnili selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz kierowca LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

4 czerwca 2014

Otwarcie „Autostrady Wolności”

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Prezydent RFN Joachim Gauck – podczas uroczystości w podwarszawskim Brwinowie, przy stacji paliw LOTOS – odsłonili pamiątkową tablicę i symbolicznie otworzyli  autostradę A2 łączącą Warszawę z Berlinem. 

Zobacz informację prasową »

5 czerwca 2014

Dwa tytuły Superbrands dla Grupy LOTOS

Marka LOTOS została uhonorowana dwoma prestiżowymi tytułami przez Superbrands, organizację nagradzającą najbardziej rozpoznawalne i najsilniejsze marki na polskim rynku.

Zobacz informację prasową »

10 czerwca 2014

Rusza program ,,LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Wystartował nowy program społeczny Grupy LOTOS zrealizowany we współpracy z  Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz portalem fotelik.info. Jego celem są działania prewencyjne i edukacyjne dotyczące poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików do przewożenia dzieci.  Ambasadorem programu został Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz informację prasową »

10 czerwca 2014

Współpraca z Zespołem Szkół Łączności

LOTOS Serwis podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku, obejmując patronatem jedną z klas.

Zobacz informację prasową »

12 czerwca 2014

25. Konferencja AGH

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DRILLING-OIL-GAS AGH 2014 to jedno z najważniejszych spotkań ludzi nauki i przemysłu, którzy zajmują się poszukiwaniami i eksploatacją złóż ropy i gazu. Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się referaty i prezentacje pracowników LOTOS Petrobalticu.

16 czerwca 2014

Spółka LOTOS Asfalt sprzedaje coraz więcej asfaltów

Po pięciu miesiącach br. firma zanotowała ponad dwukrotny wzrost sprzedaży krajowej. Aż o ok. 400% wzrosła sprzedaż zaawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych.

Zobacz informację prasową »

18 czerwca 2014
Finał Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM

W Jasielskim Domu Kultury odbył się finał I edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

21 czerwca 2014
Pierwsza akcja w ramach programu „LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Przy Galerii Przymorze w Gdańsku odbyła się wielka akcja inspekcji fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa, która zainaugurowała program ,,LOTOS — Mistrzowie w pasach" . Gościem specjalnym był Ambasador programu — Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »

22 czerwca 2014
Finał LOTOS Junior Cup 2014

Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku rozegrano finał LOTOS Junior Cup 2014. Zwyciężył Gdańsk, który w finale pokonał Starogard Gdański 1:0. Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia, dla najzdolniejszych podopiecznych projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 czerwca 2014

Podsumowano projekt „Zdolni z Pomorza” realizowany w roku szkolnym 2013/2014

Celem programu jest wsparcie nauczycieli oraz niemal 1200 uczniów  województwa pomorskiego, którzy posiadają wybitne uzdolnienia w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Najwybitniejsi uczniowie  zostali objęci  opieką mentorską ze strony kadry naukowej wyższych uczelni.

25 czerwca 2014

Nowoczesna baza paliw w Poznaniu

Baza ta funkcjonuje w newralgicznym miejscu – niedaleko węzła autostrady A2 i w rejonie, gdzie Grupa LOTOS oraz inne koncerny posiadają największą liczbę stacji.

Zobacz informację prasową »

25 czerwca 2014
Program Edukacji Morskiej – podsumowanie wiosennej tury rejsów

Dobiegła końca wiosenna tura rejsów w ramach Programo Edukacji Morskiej. Z tej okazji z uczniami spotkał się wtedy mistrz olimpijski i pomysłodawca projektu – Mateusz Kusznierewicz, ambasador miasta ds. morskich. 

Zobacz video »

26 - 29 czerwca 2014
LOTOS 71. Rajd Polski

Na trasach w Polsce i na Litwie rozgrywany jest LOTOS 71. Rajd Polski, będący siódmą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC. Grupa LOTOS – sponsor tytularny jest także oficjalnym partnerem startującego w rajdzie Roberta Kubicy.

26 czerwca 2014

Start serwisu www – „Emocje do pełna”.

Serwis www.emocjedopelna.pl to narzędzie, które w jednym miejscu pozwala zebrać informacje dotyczące wydarzeń sportowych z różnych źródeł w social mediach. Od teraz fani drużyn i zespołów sportowych wspieranych przez Grupę LOTOS mogą być na czasie z wydarzeniami i dopingować ulubionych sportowców.

30 czerwca 2014
Wybór Rady Nadzorczej na IX kadencję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. powołało radę na nową, dziewiątą kadencję. W jej skład  weszli jej dotychczasowi członkowie: Wiesław Skwarko, jako przewodniczący, Małgorzata Hirszel, Agnieszka Trzaskalska, Oskar Pawłowski i Michał Rumiński. Nową osobą, powołaną w skład rady z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa, została Magdalena Bohusz-Boguszewska.

Zobacz informację prasową »

5 lipca 2014
„LOTOS - Mistrzowie w pasach" w Koszwałach

W ramach programu ,,LOTOS — mistrzowie w pasach" na pytania związane z bezpiczeństwem na drogach odpowiadali eksperci na stacji Grupy LOTOS w Koszwałach/k. Gdańska. Wszyscy goście stacji mogli wziąć udział w bezpłatnej inspekcji pasów i dziecięcych fotelików.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

9 lipca 2014

Prestiżowe Złoto dla LOTOSU

Reprezentacja LOTOSU zajęła I miejsce pokonująć 9 drużyn w zawodach Lechia Gdańsk Prestige Cup. Impreza odbyla się na PGE Arenie w Gdańsku

12 lipca 2014

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Pawła Olechnowicza

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prezesa Pawła Olechnowicza Złotym Medalem oraz przyznała mu tytuł członka APS za nowatorstwo przedsięwzięć biznesowych.

15 lipca 2014
Nowa lokomotywa spółki LOTOS Kolej

To pierwsza z trzech maszyn typu 6Dg (kolejne dwa pojazdy tego typu trafią na bocznicę w Gdańsku jeszcze w lipcu). Nowa lokomotywa manewrowa to zmodernizowany przez spółkę Newag spalinowóz serii SM42.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

16 lipca 2014

Karta Motocyklisty Navigator i nie tylko

Sieć stacji paliw LOTOS wprowadza dedykowaną kartę premiową dla właścicieli jednośladów. Po zatankowaniu motocykliści otrzymają teraz też specjalne, jednorazowe ściereczki do czyszczenia kasków, a w przystacyjnych toaletach sieci LOTOS  mogą powiesić kaski na specjalnie przygotowanych wieszakach. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

17 lipca 2014

LOTOS Optima – już 3 lata na rynku

Uruchomienie 158 stacji w segmencie ekonomicznym w 3 lata oraz skuteczne zarządzanie stacjami paliw przyczyniły się do umocnienia pozycji sieci LOTOS na rynku detalicznym.

Zobacz informację prasową »

21 - 23 lipca 2014

LOTOS Polish Open 2014

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn rozegrano na polu Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, w pobliżu Elbląga. Zwycięzcą turnieju został Austriak, Berni Reiter, który już od pierwszej rundy uważany był za faworyta.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 lipca 2014

Podpisano umowę na budowę Węzła Odzysku Wodoru (WOW)

Dodatkowe produkty – 100 tysięcy ton LPG, 9 tys. ton wodoru i 25 tys. ton benzyny zapewnić ma rocznie Grupie LOTOS nowa instalacja. Budowa instalacji rozpocznie się wiosną 2015 r. i zostanie przeprowadzona przez amerykańską firmę AMCS Corporation w formule „pod klucz”. 

Zobacz informację prasową »

24 lipca 2014

LOTOS Geonafta ma 50 lat

Blisko 150 gości z Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii i USA zebrało się na dziedzińcu pałacu księcia Michała Ogińskiego w Płungianach (Plunge), aby złożyć LOTOS Geonafcie życzenia z okazji półwiecza istnienia firmy.

9 sierpnia 2014

Przeładunek na pełnym morzu

Na polu naftowym B3 odbyła się trzecia w historii LOTOS Petrobalticu operacja przeładunku ropy z Icarusa III na zbiornikowiec Solando. Ropę wydobytą ze złoża B3 Solando zawiózł do gdańskiego portu, skąd trafiła do rafinerii Grupy LOTOS.

14 sierpnia 2014

Pit stop przy Operze Bałtyckiej

Specjalny Pit stop programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” stanął  w Gdańsku na stacji LOTOS przy Operze Bałtyckiej. Z inspekcji skorzystało około 50 kierowców i ich pasażerów, z których troje dzięki tej kontroli uniknęło pewnej śmierci.

Zobacz informację prasową »

25 sierpnia 2014
Pierwsza transakcja Polskich Inwestycji Rozwojowych

Spółka celowa, zależna od LOTOS Petrobalticu, zawarła z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Bankiem Pekao S.A. umowy dotyczące finansowania zagospodarowania złoża B8 zlokalizowanego na Morzu Bałtyckim. To pierwszy w Europie Środkowej projekt wydobywczy w formule project finance.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

25 sierpnia 2014
Minister Karpiński na platformie LOTOS Petrobaltic

Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa RP, oraz Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w MSP, odwiedzili jedną z czterech platform spółki LOTOS Petrobaltic S.A. pracujących na Morzu Bałtyckim. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

27 sierpnia 2014

Powstaje kolejowy front rozładunku ropy

Od stycznia 2015 roku rafineria LOTOSU będzie przerabiać ropę wydobywaną przez PGNiG, głównie z nowej kopalni w Lubiatowie. Aby było to możliwe, ropa musi być przywieziona koleją i rozładowana. W tym celu na terenie rafinerii powstaje kolejowy front rozładunku ropy o wydajności ponad pół miliona ton rocznie.

1 września 2014

Trzynasty ośrodek „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

W Słupsku swoją działalność uroczyście zainaugurował zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” zasiliło ponad 160 młodych adeptów piłkarskich z klubu KS Gryf Słupsk.

Zobacz video »

4 września 2014

Pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA

Grupa LOTOS i LOTOS Asfalt podpisały umowę z firmą Fluor S.A. na projektowanie i wsparcie w kontraktacji, zakupach i zarządzaniu budową – w zakresie integracji nowych obiektów z rafinerią. Jest to pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA (instalacji koksowania).

8 września 2014
LOTOS ma zielone światło na emisję akcji

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. wyraziło zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji. Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na wsparcie realizacji strategii, polegającej na przeprowadzaniu dalszych inwestycji służących zwiększeniu kompleksowości rafinerii w Gdańsku oraz wzrostowi własnego wydobycia węglowodorów.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

11 września 2014

,,HR Najwyższej Jakości" dla Grupy LOTOS

Grupa LOTOS S.A. otrzymała Certyfikat „HR Najwyższej Jakości” przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Firma uzyskała wyróżnienie m.in. za wspieranie realizacji strategii biznesowej organizacji poprzez budowanie angażującego miejsca pracy.

Zobacz informację prasową »

17 września 2014

LOTOS Oil Ambasadorem Polskiej Gospodarki

W IV edycji konkursu o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Jury konkursu w kategorii Partner Firm Zagranicznych przyznało tytuł LOTOS Oil SA. Spółka po raz trzeci z rzędu została laureatem tego prestiżowego konkursu.

23 września 2014
LOTOS Kolej na targach InnoTrans 2014

Berlińskie targi InnoTrans stały się miejscem, w którym spotykają się największe firmy z branży i w którym odbywa się najwięcej światowych premier. W tym roku podczas berlińskich targów zaprezentowano aż 145 pojazdów, w tym m.in. lokomotywę E6ACT Dragon produkowaną przez NEWAG Gliwice i eksploatowaną na co dzień przez LOTOS Kolej.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

25 września 2014

Pięć milionów metrów sześciennych ropy z B3

Wydobycie ropy naftowej ze złoża B3 przekroczyło 5 mln metrów sześciennych. Załoga platformy Baltic Beta świętowała ten wynik razem z Zarządem spółki LOTOS Petrobaltic S.A.

27 września 2014
Otwarcie zamiejscowego ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Malborku

To czternasty oddział APLG otwarty w ciągu zaledwie dwóch lat, w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM.

Zobacz video »

5 października 2014
LOTOS Petrobaltic pomaga w wydobyciu Douglasa A-20 z dna Bałtyku

Statek naukowo-badawczy „St. Barbara” podniósł z dna Bałtyku wrak samolotu Douglas A-20. Tym samym z sukcesem zakończono projekt wydobycia bombowca, który realizowały wspólnie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przy wsparciu partnerów: Marynarki Wojennej i spółki LOTOS Petrobaltic. 

Zobacz video »

10 października 2014

Nowa kampania wizerunkowa LOTOSU

Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa Grupy LOTOS. Projekt opiera się na telewizyjnym spocie oraz szerokich działaniach w Internecie, w tym stronie internetowej www.lotostory.pl z interaktywnym spotem wizerunkowym.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

15 października 2014

LOTOS partnerem Karty Dużej Rodziny

LOTOS to pierwsza sieć stacji paliw, która przystępuje do programu Karta Dużej Rodziny.

15 października 2014

Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS z nowej emisji

Minister Skarbu Państwa reprezentujący Skarb Państwa podpisał z Grupą LOTOS S.A. umowę w sprawie udzielenia wsparcia niebędącego pomocą publiczną w kwocie nieprzekraczającej 530 mln zł w celu finansowania budowy instalacji opóźnionego koksowania oraz instalacji towarzyszących (tzw. Projekt EFRA). Wykonując Umowę Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS nowej emisji w ramach wykonania przysługującego Skarbowi Państwa prawa poboru.

Zobacz informację prasową »

17 października 2014

Grupa LOTOS ponownie doceniona w konkursie "The Best Annual Report"

Grupa LOTOS po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie spółek przygotowujących raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Kapituła IX edycji konkursu uznała, iż „Zintegrowany Raport Roczny Grupy LOTOS 2013” to przykład publikacji, na podstawie której można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo minimalnym ryzyku, przyznając spółce w tym roku trzecie miejsce w kategorii nagród głównych dla przedsiębiorstw.

Zobacz informację prasową »

21 października 2014

Wysoki standard bezpieczeństwa technicznego LOTOSU nagrodzony

Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Dozoru Technicznego postanowiły uhonorować przedsiębiorstwa wyróżniające się w obszarze inicjatyw i rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa technicznego. Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”.

30 października 2014

Polskie stocznie przebudują platformę "Petrobaltic"

Spółka LOTOS Petrobaltic S.A. podpisała umowę na przebudowę platformy wiertniczej na eksploatacyjną. W skład konsorcjum wykonawców przebudowy wchodzą spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. tj. Energomontaż – Północ Gdynia i Stocznia Remontowa NAUTA, a także stocznia z polskim kapitałem Crist.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

4 listopada 2014
Wysoki standard bezpieczeństwa LOTOSU nagrodzony

Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”

15 listopada 2014

Grupa LOTOS na planszy Monopoly

Gdańsk, jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, które ma własną wersję popularnej i lubianej gry Monopoly. Na planszy nie mogło zabraknąć rafinerii i biurowca Grupy LOTOS, wizytówek miasta, które witają gości wjeżdżających do Gdańska od strony Elbląga i Warszawy.

Zobacz informację prasową »

17 listopada 2014
Ruszyła Wielka Loteria LOTOS Paliw

Na stacjach paliw LOTOS i LOTOS Optima ruszyła ogólnopolska promocja sprzedaży. Akcja jest przedsięwzięciem wyjątkowym ze względu na ilość i jakość nagród – w Wielkiej Loterii można wygrać 6 samochodów osobowych Ford Ka, 100 smartfonów Samsung Galaxy Alpha i 260 tysięcy rabatów na zakupy na stacjach paliw.

20 listopada 2014

Diamenty Polskiej Chemii dla LOTOSU

Podczas gali Chemical Industry Forum wręczono statuetki „Diamenty Polskiej Chemii”. Nagrodą Lider CSR uhonorowano ex aequo Grupę LOTOS oraz BASF Polska.

20 listopada 2014

2 lata „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

Na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dwa lata istnienia programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

25 listopada 2014

LOTOS Firmą Dobrze Widzianą

Grupa LOTOS została uhonorowana prestiżowym tytułem „Firma Dobrze Widziana” w V edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club.

26 listopada 2014

10 lat Akademii LOTOS

Akademia LOTOS jest cenionym w świecie nauki i biznesu systemem kompleksowego rozwoju pracowników. 

Zobacz video »

28 listopada 2014
LOTOS w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek

W XI Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, wartość naszej marki wyceniono na 1 245,3 mln zł. Grupa LOTOS umocniła swoją pozycję wśród 10 najcenniejszych polskich marek. 

28 listopada 2014

Podsumowanie pilotażowej edycji programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach”

Dwa i pół tysiąca dzieci bawiło się i uczyło w hali Arena Gdynia, gdzie odbyła się gala podsumowująca pilotażowy program edukacyjny Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt „LOTOS – Mistrzowie w pasach” promuje poprawne zapinanie pasów oraz właściwy dobór i montaż fotelików do przewożenia dzieci.

Zobacz video »

28 listopada 2014
Premiera filmu pt. „Dynamiczni ludzie – Aparatowy”

Ten film to nowe narzędzie informacyjne stworzone przez Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi Grupy LOTOS. Od dziś będzie ono wspierać procesy rekrutacyjne na to niezwykle wymagające i jednocześnie kluczowe stanowisko produkcyjne w rafinerii. 

Zobacz video »

1 grudnia 2014
Siatkarze LOTOSU Trefl Gdańsk w gdańskiej rafinerii

Grupę LOTOS odwiedzili zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz prezesi LOTOSU Trefl Gdańsk, zespołu który jest rewelacją sezonu w PlusLidze. Żółto-czarni zwiedzili rafinerię, spotkali się z pracownikami LOTOS Straż, a najodważniejsi z nich, mimo przenikliwego mrozu, obejrzeli zakład z wysokości wysięgnika wozu strażackiego.

Zobacz video »

3 grudnia 2014

Program Edukacji Morskiej EKO Inspiracją 2014

Program Edukacji Morskiej, którego partnerem jest Grupa LOTOS, został wyróżniony nagrodą EKO Inspiracja 2014. Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę w kategorii PARTNERSTWO.

Zobacz informację prasową »

9 grudnia 2014
Grupa LOTOS nagrodzona  za sponsoring gdańskiego sportu

Grupa LOTOS została doceniona podczas XII Gdańskiej Gali Sportu m.in. za sponsorowanie piłkarzy Lechii Gdańsk, siatkarzy LOTOSU Trefla i realizowanie programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, w ramach którego otwierane są kolejne ośrodki szkolenia młodych piłkarzy.

9 grudnia 2014

LOTOS upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Grupa LOTOS S.A. rozpoczęła procedurę, która ma na celu dostosowanie organizacyjne Spółki do poziomu umożliwiającego uzyskanie certyfikatu AEO, nadającego status uprzywilejowanego podmiotu gospodarczego, w rozumieniu wspólnotowego prawa celnego.

10 grudnia 2014
Sukces oferty publicznej akcji Grupy LOTOS S.A.

Akcjonariusze Grupy LOTOS obejmą wszystkie akcje nowej emisji Spółki z zachowaniem prawa poboru. Dzięki udanej ofercie publicznej Spółka pozyskała zakładane 995,5 mln zł brutto.

10 grudnia 2014

Grupa LOTOS sygnatariuszem inicjatywy „Call to Action on Anti-Corruption”

Inicjatywa „Call to Action on Anti-Corruption” łączy przedstawicieli biznesu w wysiłkach na rzecz zwalczania korupcji. Oficjalne podpisanie dokumentu miało miejsce w Nowym Jorku i było głównym punktem obchodów 10. rocznicy ustanowienia 10. zasady Global Compact.

Zobacz informację prasową »

10 grudnia 2014

Paweł Olechnowicz Człowiekiem Dekady

W trakcie uroczystej gali po zakończeniu dziesiątej, jubileuszowej edycji Konferencji Nafta/Chemia, nadane zostały tytuły "Człowieka Dekady - tego, który zmienił polską Naftę i Chemię". Wśród wyróżnionych znalazł się prezes Grupy LOTOS – Paweł Olechnowicz.

11 grudnia 2014

Grupa LOTOS firmą społecznie odpowiedzialną

Już po raz trzeci, Grupa LOTOS była partnerem regionalnym gdańskiej konferencji „Pulsu Biznesu” o nazwie „Akademia CSR. Rozwój odpowiedzialnego biznesu”. Była to kolejna okazja na podzielenie się dobrymi praktykami wśród mikro-, małych i średnich przedsiębiorców Pomorza.

14 grudnia 2014

Paweł Olechnowicz wśród 20 najlepszych menedżerów w Polsce

„BloombergBusinessweek Polska” wyróżnił prezesów odnoszących największe sukcesy. Lista 20 top menedżerów powstała poprzez zliczenie wskazań, tak więc znalazły się na niej osoby, które wybrało najwięcej ankietowanych. 

18 grudnia 2014

Grupa LOTOS kolejny raz w Respect Index

Grupa LOTOS kolejny raz znalazła się wśród najbardziej odpowiedzialnych spółek w 8. edycji projektu RESPECT Index.

21 grudnia 2014

LOTOS Mecenasem Kultury Jasła

Jedna z trzech statuetek Mecenasa Kultury 2014 trafiła do spółki LOTOS Infrastruktura. Podczas spotkania wigilijnego w Jasielskim Domu Kultury laureatom wręczył je Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła.

1 stycznia 2015

LOTOS Air BP startuje w Lublinie

Od początku 2015 r. LOTOS - Air BP Polska rozpoczęła operacje tankowania statków powietrznych na lotnisku w Lublinie. Władze lotniska zaakceptowały innowacyjną ofertę na polskim rynku paliw lotniczych i zdecydowały się na wprowadzenie nowego modelu zarządzania sprzedażą paliw, zaproponowanego przez spółkę.

8 stycznia 2015
Polska ropa z Lubiatowa już w LOTOSIE

36 cystern zawierających 1500 ton ropy naftowej z kopalni Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dotarło na początku  stycznia do gdańskiej rafinerii LOTOSU. To pierwszy transport w ramach podpisanej na pięć lat umowy, która zwiększa poziom dywersyfikacji dostaw tego surowca. Zgodnie z kontraktem, miesięcznie trafi tu 25 tysięcy ton dobrej jakościowo, niskosiarkowej ropy.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

9 stycznia 2015

PGNiG i LOTOS Petrobaltic wspólnie poszukają ropy w północno-wschodniej Polsce

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało z LOTOS Petrobaltic umowę o wspólnych operacjach na koncesji Górowo-Iławeckie w północno-wschodniej Polsce.

Zobacz informację prasową »

30 stycznia 2015

Grupa LOTOS „Strefą Przyjaznej Rekrutacji”

Grupa LOTOS, jako członek Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji, otrzymała właśnie certyfikat „Strefa Przyjaznej Rekrutacji”. Certyfikat stanowi wyróżnik dla pracodawców rekrutujących przyjaźnie, w zgodzie ze standardami Kodeksu Dobrych Praktyk w Rekrutacji. 

Zobacz informację prasową »

2 luty 2015

LOTOS Kolej zacieśnia współpracę z PGNiG

Na mocy zawartych porozumień pomiędzy PGNiG i LOTOS Kolej dotyczących kompleksowej obsługi manewrowej bocznic PGNiG do Barnówka (woj. zachodniopomorskie) i Wierzbna (woj. lubuskie) zostaną skierowane 4 lokomotywy manewrowe typu SM30, pieszczotliwie nazywane przez kolejarzy „kaczuszkami”.

12 luty 2015
Nagrody dla LOTOS Asfalt

Tytuł „Osobowość Branży Budownictwo 2014” został przyznany Piotrowi Przyborowskiemu, prezesowi LOTOS Asfalt, a sama spółka otrzymała nagrodę „Budowlana Firma Roku 2014”. Oba wyróżnienia zostały przyznane przez wydawcę miesięcznika Builder PWB Media.

Zobacz informację prasową »

16 luty 2015

Spotkanie z władzami Władysławowa i powiatu puckiego

LOTOS Petrobaltic i CalEnergy oraz ich spółki zależne prowadzą intensywne prace nad projektem zagospodarowania gazowych złóż B4 i B6 (Baltic Gas Project). Gaz wydobywany z tych złóż ma być przesyłany na ląd, do Energobalticu we Władysławowie.

17 luty 2015
Grupa LOTOS Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Na Stadionie Narodowym w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której Grupa LOTOS uzyskała tytuł Głównego Sponsora Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kontrakt pomiędzy Grupą LOTOS, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej będzie obowiązywał do 31 grudnia 2018 roku.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

19 luty 2015

LOTOS liderem rynku kapitałowego

Dzięki przeprowadzeniu największej oferty publicznej akcji Grupa LOTOS S.A. znalazła się wśród liderów polskiego rynku kapitałowego 2014 r. Podczas uroczystej gali nagrodę z rąk Pawła Tamborskiego, prezesa Giełdy Papierów Wartościowych odebrał Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A.

Zobacz informację prasową »

23 luty 2015

UOKiK potwierdza jakość paliw na stacjach LOTOS

Badanie przeprowadzone przez UOKiK w 2014 roku objęło swoim zasięgiem 71 placówek sieci LOTOS zlokalizowanych na terenie całej Polski. Na wszystkich skontrolowanych przez UOKiK stacjach paliw sieci LOTOS inspektorzy potwierdzili jakość paliw zgodną z wyznaczonymi normami.

Zobacz informację prasową »

23 luty 2015

17. „LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa”

Podczas siedmiu dni muzycznego święta wystąpiły gwiazdy polskiego oraz światowego jazzu i zaprezentują różne style i tendencje. Koncerty po raz pierwszy odbyły się nie tylko w Bielsku-Białej, ale także w Katowicach i Kownie. Grupa LOTOS jest Głównym Sponsorem tego wydarzenia od 2004 roku.

Zobacz informację prasową »

23 luty 2015

Narodziny fok

Jedna z trzech samic foki szarej spodziewających się w tym roku potomstwa w fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiegow Helu, Unda Marina, urodziła samca, który otrzymał imię Neptun. Potomstwa oczekują jeszcze Ania i Agata. 

Zobacz informację prasową »

26 luty 2015
Dobre wyniki po I roku eksploatacji DRAGON-ów

Rok po oddaniu do eksploatacji lokomotyw DRAGON, obydwie Spółki - producent NEWAG S.A. i nabywca LOTOS Kolej, mogą pochwalić się doskonałymi wynikami. W ciągu minionego roku lokomotywy przejechały ponad 850 tys. km, a ich średni współczynnik niezawodności wyniósł 99,3%. Jest to najwyższy światowy standard.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

28 luty 2015

Polacy zdobywają brąz w Falun

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro zdobyli brązowe medale drużynowych Mistrzostw Świata w skokach narciarskich w Falun.

3 marca 2015

LOTOS Trefl Gdańsk w półfinale!

Po wygranej 3:1 z Transferem Bydgoszcz siatkarze LOTOSU Trefla po raz pierwszy w historii klubu awansowali do półfinału play-off PlusLigi.Tam zmierzą się z obrońcą tytułu mistrzowskiego – PGE Skrą Bełchatów.

5 marca 2015

Zainaugurowano 2. edycję programu ,,LOTOS – Mistrzowie w pasach”.

Na warszawskim Torwarze można było dowiedzieć się jakich błędów unikać przy zapinaniu pasów oraz jak prawidłowo montować foteliki dziecięce. Imprezę uświetnił ambasador programu, wielokrotny rajdowy mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz informację prasową »

10 marca 2015

Po rekonstrukcji odwiertu B3-5 platforma LOTOS PETROBALTIC wróciła do stoczni

Na złożu B3 zakończyła się pomyślnie rekonstrukcja odwiertu B3-5, która miała na celu wznowienie produkcji z tego odwiertu. Zadanie miało istotne znaczenie, ponieważ B3-5 zapewniał wcześniej ok. 20% produkcji z całego złoża.

13 marca 2015

Złoty Laur Jakości dla LOTOS Asfaltu

Spółka LOTOS Asfalt została nagrodzona Złotym Laurem w Konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości. Konkurs wyróżnia pomorskie przedsiębiorstwa, które osiągają swoje cele poprzez stałe doskonalenie i najwyższe standardy zarządzania jakością.

17 marca 2015

Grupa LOTOS rozpoczyna oficjalną współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2

Inauguracja „Gdańskiego Tygodnia Zawodowca” stała się okazją do oficjalnego podpisania Porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą LOTOS a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. Historia współpracy LOTOSU z dawnym Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku (obecnie CKZiU Nr 2) sięga lat 70-tych.

18 marca 2015

Grupa LOTOS  laureatem konkursu "Pracodawca przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej"

Wyróżnieni przyznano za szczególne osiągnięcia w promowaniu i wspieraniu szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy. W wąskim gronie nominowanych do tego tytułu i uhonorowanych dyplomem firm znalazła się również Spółka LOTOS Serwis za współpracę z Zespołem Szkół Łączności.

20 marca 2015

Pierwsze owoce programu ,,Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”

Dwóch młodych piłkarzy z rocznika 2001 – Marcin Wiśniewski oraz Mariusz Czajkowski, do tej pory trenujących w ośrodkach zamiejscowych w Starogardzie (KP Starogard Gdański) oraz w Bytowie (U-2 Bytów), zostało wytransferowanych do Lechii Gdańsk. Od rundy wiosennej sezonu 2014/15 będą występować w biało-zielonych barwach w Pierwszej Lidze Wojewódzkiej C2.

Zobacz informację prasową »

25 - 28 marca 2015

E(x)plory 2015

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbył się Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Spośród autorów 27 finałowych projektów, jury złożone z 16 członków – przedstawicieli polskiej nauki i biznesu, wybrało laureatów konkursu.


9 stycznia 2014

LOTOS wystartował na lotnisku w Katowicach

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz spółka LOTOS - Air BP Polska, rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw paliw lotniczych „do skrzydła”.

Zobacz informację prasową »


9 stycznia 2014

Wyróżnienie Top Marka dla LOTOSU

Marka LOTOS została wyróżniona najbardziej elitarnym tytułem Top Marka 2013 w kategorii: oleje silnikowe w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta 2013.


10 stycznia 2014

LOTOS partnerem Enactusa

Grupa LOTOS została partnerem programu Enactus, zrzeszającego studentów, którzy realizują projekty biznesowe wspierające rozwój społeczności lokalnych.


10 stycznia 2014

Samodzielne tankowanie LPG

Sieć stacji paliw LOTOS rozpoczęła udostępnianie stanowisk do samodzielnego tankowania LPG przez kierowców. Pierwszą stacją w Trójmieście jest SP320, położona w Gdyni-Redłowie przy al. Zwycięstwa 165. 


16 stycznia 2014

Holowanie platformy Petrobaltic

Po zakończeniu prac na polu B3 przy bezzałogowej platformie PG-1 (tzw. jacket) platforma Petrobaltic została przeholowana na pole B8 będzie wiercić otwór kierunkowy B8-6K o planowanej długości 2370 m, głębokości pionowej 2257 m i odejściu od pionu 627,5 m. 


30 stycznia 2014

Nowe koncesje LOTOSU na szelfie norweskim

LOTOS Exploration and Production Norge otrzymał dwie nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zobacz informację prasową »


5 luty 2014

LOTOS Serwis potwierdza wysokie kwalifikacje

Przedstawiciel jednostki certyfikującej Urzędu Dozoru Technicznego wręczył czechowickiemu oddziałowi spółki LOTOS Serwis certyfikat, dający uprawnienia do prowadzenia Ośrodka Egzaminacyjnego Spawaczy UDT–CERT w zakresie PN-EN 287-1: 2011. Spawacz, który pomyślnie przejdzie taki egzamin ma prawo prowadzić modernizacje i naprawy urządzeń ciśnieniowych pod nadzorem UDT.

Zobacz informację prasową »


7 luty 2014

LOTOS Kolej świętuje jubileusz 10-lecia na południu

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła działalność na południu Polski w 2004 roku, otwierając swoje oddziały w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Początkowo ich głównym zadaniem była obsługa kolejowa rafinerii południowych, a obecnie pełnią one szereg innych działań związanych m.in. z realizacją przesyłek pojedynczych wagonów czy obsługą połączeń międzynarodowych.
 


10 luty 2014

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch mistrzem olimpijskim

Kamil Stoch zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi, nokautując rywali na normalnej skoczni.


13 luty 2014

Złoto Justyny

Po fenomenalnym biegu na 10 km stylem klasycznym Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal, mimo złamanej kości śródstopia. To drugi złoty medal dla Polski. Oba medale zdobyli najpopularniejsi polscy sportowcy startujący z logo LOTOSU na lewym ramieniu.


14 luty 2014

Skrzydła Sukcesu dla LOTOS-Air BP Polska

LOTOS-Air BP otrzymało nagrodę w kategorii „Największe wydarzenie na rynku usług obsługi naziemnej na lotnisku Chopina w roku 2013”. 


15 luty 2014

Stoch w podwojnej koronie

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi i przeszedł do historii skoków narciarskich. 


17 luty 2014

Platforma ,,Kierunek Bałtyk" wystartowała

Ruszyła platforma poświęcona tematyce ekologicznej - Kierunek Bałtyk . Instytuje ekologiczne zaangażowane w projekt, oprócz wspólnych celów, połączyła współpraca w zakresie programów społecznych realizowanych wspólnie z Grupą LOTOS.

http://www.kierunekbaltyk.pl
http://www.facebook.com/kierunekbaltyk
http://www.sledzfoki.pl

Zobacz informację prasową »


18 luty 2014

LOTOS Jazz Festival

Rozpoczęła się 16. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej. To już 11 lat, od kiedy festiwalowi patronuje Grupa LOTOS  – stąd podwójna nazwa imprezy LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


24 luty 2014

Odkrycie ropy naftowej na koncesji LOTOS Norge

W wyniku wiercenia otworu poszukiwawczego w prospekcie Trell na koncesji PL 102F potwierdzono występowanie ropy naftowej. To pierwsze odkrycie ropy na norweskiej koncesji poszukiwawczej należącej do polskiego koncernu.

Zobacz informację prasową »


24 luty 2014

Nowy ośrodek APLG w Kokoszkach

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego powołania ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na osiedlu Kokoszki w Gdańsku. W ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, otwartych zostało już 10 ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na terenie województwa pomorskiego.

Zobacz video »


26 luty 2014

Nowa platforma LOTOSU już na Bałtyku

Do Polski dotarła nowo zakupiona platforma spółki LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego. W finansowaniu zakupu jednostki uczestniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Nordea Bank Polska S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


3 marca 2014

Dragon już w LOTOS Kolej

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła eksploatację pierwszej z pięciu zamówionych lokomotyw DRAGON. Pojazd wyprodukowała firma NEWAG Gliwice S.A. DRAGON to nowoczesna i zarazem pierwsza od ok. 25 lat sześcioosiowa lokomotywa elektryczna, jaką wyprodukowano w Polsce.

Zobacz informację prasową »


11 marca 2014

10-lecie spółki LOTOS Serwis

W gdańskim hotelu Hilton odbyła się uroczystość 10-lecia spółki LOTOS Serwis. Odznaczenia państwowe wręczali Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski, oraz Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


14 marca 2014

LOTOS Mecenasem Kultury Gdańska za rok 2013

Grupa LOTOS otrzymała tytuł Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2013, za wspieranie, jako partner strategiczny, projektów Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 

Zobacz informację prasową »


20 marca 2014

Laur Konsumenta dla marki LOTOS

Marka LOTOS otrzymała tytuł ,,LIDER DEKADY" w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta. Spółkę LOTOS Oil wyróżniono za oleje silnikowe.


27 - 29 marca 2014

Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, pod mecenatem Grupy LOTOS, odbył się kolejny Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas imprezy młodzi naukowcy zaprezentowali swoje projekty, m. in. sposób na leczenie nowotworu trzustki, auto na parę wodną czy maszynę segregującą śmieci.

Zobacz informację prasową »


1 kwietnia 2014

Dobre praktyki LOTOSU docenione

Cztery inicjatywy Grupy LOTOS znalazły się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej dobre praktyki z zakresu CSR.

Zobacz informację prasową »


4 kwietnia 2014

Startuje aplikacja mobilna LOTOS dla kierowcy

Za pomocą aplikacji można znaleźć najbliższą stację paliw z wybraną przez siebie usługą, uzyskać dostęp do konta programu premiowego LOTOS Navigator czy sprawdzić aktualne promocje na kilkuset stacjach LOTOS.

http://dlakierowcy.lotos.pl

Zobacz informację prasową »


9 kwietnia 2014

Grupa LOTOS na Targach Pracy

Grupa LOTOS wzięła udział w Międzynarodowych Pomorskich Metropolitalnych Targach Pracy i Przedsiębiorczości organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. 


14 kwietnia 2014

Lotos Petrobaltic zaczął pierwsze wiercenia

Platforma LOTOS PETROBALTIC rozpoczęła wiercenia poszukiwawcze na obiekcie B27 położonym na koncesji Gotlandia. 


24 kwietnia 2014

LOTOS Serwis i polski Rejestr Statków podejmują współpracę

Podpisano list intencyjny o współpracy między spółkami LOTOS Serwis a Polskim Rejestrem Statków. Firmy zapowiedziały współdziałanie i wzajemne korzystanie ze swoich usług m.in. przy nadzorze nad budową oraz remontami obiektów offshore, ich przeglądami okresowymi czy wykonywaniu ekspertyz technicznych


25 kwietnia 2014

Rafineria LOTOSU bardziej niezawodna i bezpieczna

Grupa LOTOS jako pierwsza w Polsce wprowadziła system zarządzania ryzykiem eksploatacji urządzeń ciśnieniowych w rafinerii w Gdańsku. Porozumienie w tej sprawie podpisano z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT). Po wprowadzeniu tego systemu okres ciągłej pracy rafinerii może wydłużyć się z 4 do 5-6 lat.

Zobacz informację prasową »


28 kwietnia 2014

I miejsce dla Grupy LOTOS w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm z branży paliwa, energetyka i wydobycie. Ranking jest organizowany pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PwC.


6 maja 2014

Videosonograf dla szpitala na gdańskiej Zaspie

Dzięki wsparciu Grupy LOTOS Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku wzbogacił się o nowoczesny, specjalistyczne sprzęt medyczny – videosonograf.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


10 maja 2014

„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” skompletowała jedenastkę

W Elblągu otwarty został zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. To 11. oddział APLG, który powstał w ramach projektu Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


12 maja 2014

LOTOS i PGNiG razem w Norwegii

LOTOS Exploration & Production Norge oraz PGNiG Upstream International podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na norweskim szelfie kontynentalnym. Zgodnie z umową spółki będą razemi realizować potencjalne akwizycje oraz wspólnie występować w rundach koncesyjnych organizowanych przez Ministerstwo Ropy i Energii w Norwegii.

Zobacz informację prasową »


14 maja 2014

LOTOS nagrodzony Złotym Listkiem CSR

Grupa LOTOS drugi rok z rzędu otrzymał Złoty Listek CSR w rankingu organizowanym pod patronatem tygodnika Polityka oraz PwC. 

Zobacz informację prasową »


19 maja 2014

LOTOS Kolej podpisał umowę z PCC Intermodal

Spółka LOTOS Kolej podpisała z PCC Intermodal umowę na realizację intermodalnych przewozów kolejowych. Umowa obowiązuje do 31 marca 2016 roku i określa zasady współpracy oraz stawki przewozowe przy realizacji kolejowego transportu intermodalnego. 


19 maja 2014

Badanie opinii w Grupie LOTOS

Rozpoczęło się badanie opinii w spółkach Grupy Kapitałowej LOTOS. Chcemy razem budować sprzyjające i motywujące środowisko pracy dla nas wszystkich, a możemy to zrobić tylko wtedy, gdy będziemy dokładnie znali potrzeby i oczekiwania pracowników.


20 maja 2014

LOTOS wśród najbardziej ekologicznych rafinerii

Wprowadzenie do rafinerii LOTOSU gazu ziemnego jako podstawowego paliwa energetycznego sprawiło, że wskaźniki emisji CO2 spadły do poziomu najlepszych europejskich rafinerii. 

Zobacz informację prasową »


24 maja 2014

Akcja na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha

Wolontariusze z Grupy Kapitałowej LOTOS wraz ze swoimi bliskimi i rodzinami stawili się w Świbnie, aby w weekendowe przedpołudnie wspólnie pracować na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha. Zebrano ponad dwadzieścia 120 litrowych worków odpadów, plastiku, butelek, a nawet lodówkę.


24 maja 2014

Paweł Olechnowicz biznesmenem 25-lecia

Jury XX jubileuszowej edycji plebiscytu o tytuł „Biznesmena Roku” na Pomorzu dokonało wyboru laureatów tytułu „Biznesmena 25-lecia 1989 – 2014 na Pomorzu”. Tytuły przyznano sześciu biznesmenom, których dokonania jury oceniło najwyżej, a wśród nich Pawłowi Olechnowiczowi, prezesowi  Grupy LOTOS.


25 maja 2014

Nowe stacje LOTOS przy trasach A4 i A2

W maju LOTOS otworzył trzy stacje na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Nowe stacje paliw zlokalizowane są przy trasach A4 i A2.

Zobacz informację prasową »


25 maja 2014

LOTOS Petrobaltic na Bałtyckim Festiwalu Nauki

 „Jak powstawała ropa naftowa pod dnem Bałtyku” – to temat wystawy, którą zaprezentowali pracownicy LOTOS Petrobalticu na XII Bałtyckim Festiwalu Nauki. 


27 maja 2014

,,LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie"

 Grupa LOTOS od 2007 wspólnie z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu realizuje program "LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie", w ramach którego wspiera działania ochronne na rzecz najbardziej zagrożonych gatunków występujących w Morzu Bałtyckim. Tym razem do morza zostały wypuszczone trzy młode foki, przebywające w helskim fokarium.

Zobacz informację prasową »


27 maja 2014

Gryf dla LOTOSU

Po raz piętnasty pomorskie środowisko gospodarcze nagrodziło najlepsze firmy w regionie. Grupa LOTOS w podziękowaniu za systematyczny i konsekwentny mecenat nad pomorską kulturą uzyskała specjalną statuetkę Gryfa Pomorskiego.


28 maja 2014

Najbezpieczniejsza Grupa LOTOS

Wręczono nagrody dla Najbezpieczniejszej Spółki w Grupie Kapitałowej LOTOS oraz Najbezpieczniejszego Zakładu Produkcyjnego Grupy LOTOS S.A. w roku 2013. Wyróżnienia zdobyły odpowiednio spółka LOTOS Biopaliwa oraz Zakład Nalewu Cystern.


28 maja 2014

„Super Lider” dla Grupy LOTOS

Nagrodę przyznano podczas jubileuszowego X Kongresu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych.


29 maja 2014

10-lecie spółki LOTOS Straż

Rafineryjni strażacy ochodzili 10-lecie istnienia swojej spółki. Wielu z nich otrzymało wysokie odznaczenia państwowe.


31 maja 2014

LOTOS Kolej dla dzieci

Na terenie LOTOS Kolej w Gdańsku odbyły się Dni Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka. Niespodzianką była wizyta czterokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza.

Zobacz informację prasową »


2 czerwca 2014

LOTOS Kids wystartował

LOTOS uruchomił platformę z grami dla najmłodszych pasażerów – kids.lotos.pl.

Zobacz informację prasową »


4 czerwca 2014

LOTOS Mecenasem Sportu Wolnej Polski

Grupa LOTOS S.A. została nagrodzona w kategorii Mecenas Sportu Wolnej Polski. Statuetkę podczas gali „Sportowego Sukcesu 25-lecia Wolnej Polski” odebrał 2 czerwca, w imieniu Grupy, Prezes Zarządu Paweł Olechnowicz.


4 czerwca 2014

Otwarcie ośrodka APLG w Kokoszkach

To już dwunasty oddział APLG otwarty w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM" i nowa alternatywa dla trenowania w Gdańsku. Uroczystość swoją obecnością uświetnili selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz kierowca LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


4 czerwca 2014

Otwarcie „Autostrady Wolności”

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Prezydent RFN Joachim Gauck – podczas uroczystości w podwarszawskim Brwinowie, przy stacji paliw LOTOS – odsłonili pamiątkową tablicę i symbolicznie otworzyli  autostradę A2 łączącą Warszawę z Berlinem. 

Zobacz informację prasową »


5 czerwca 2014

Dwa tytuły Superbrands dla Grupy LOTOS

Marka LOTOS została uhonorowana dwoma prestiżowymi tytułami przez Superbrands, organizację nagradzającą najbardziej rozpoznawalne i najsilniejsze marki na polskim rynku.

Zobacz informację prasową »


10 czerwca 2014

Rusza program ,,LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Wystartował nowy program społeczny Grupy LOTOS zrealizowany we współpracy z  Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz portalem fotelik.info. Jego celem są działania prewencyjne i edukacyjne dotyczące poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików do przewożenia dzieci.  Ambasadorem programu został Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz informację prasową »


10 czerwca 2014

Współpraca z Zespołem Szkół Łączności

LOTOS Serwis podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku, obejmując patronatem jedną z klas.

Zobacz informację prasową »


12 czerwca 2014

25. Konferencja AGH

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DRILLING-OIL-GAS AGH 2014 to jedno z najważniejszych spotkań ludzi nauki i przemysłu, którzy zajmują się poszukiwaniami i eksploatacją złóż ropy i gazu. Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się referaty i prezentacje pracowników LOTOS Petrobalticu.


16 czerwca 2014

Spółka LOTOS Asfalt sprzedaje coraz więcej asfaltów

Po pięciu miesiącach br. firma zanotowała ponad dwukrotny wzrost sprzedaży krajowej. Aż o ok. 400% wzrosła sprzedaż zaawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych.

Zobacz informację prasową »


18 czerwca 2014

Finał Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM

W Jasielskim Domu Kultury odbył się finał I edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


21 czerwca 2014

Pierwsza akcja w ramach programu „LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Przy Galerii Przymorze w Gdańsku odbyła się wielka akcja inspekcji fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa, która zainaugurowała program ,,LOTOS — Mistrzowie w pasach" . Gościem specjalnym był Ambasador programu — Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »


22 czerwca 2014

Finał LOTOS Junior Cup 2014

Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku rozegrano finał LOTOS Junior Cup 2014. Zwyciężył Gdańsk, który w finale pokonał Starogard Gdański 1:0. Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia, dla najzdolniejszych podopiecznych projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


24 czerwca 2014

Podsumowano projekt „Zdolni z Pomorza” realizowany w roku szkolnym 2013/2014

Celem programu jest wsparcie nauczycieli oraz niemal 1200 uczniów  województwa pomorskiego, którzy posiadają wybitne uzdolnienia w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Najwybitniejsi uczniowie  zostali objęci  opieką mentorską ze strony kadry naukowej wyższych uczelni.


25 czerwca 2014

Nowoczesna baza paliw w Poznaniu

Baza ta funkcjonuje w newralgicznym miejscu – niedaleko węzła autostrady A2 i w rejonie, gdzie Grupa LOTOS oraz inne koncerny posiadają największą liczbę stacji.

Zobacz informację prasową »


25 czerwca 2014

Program Edukacji Morskiej – podsumowanie wiosennej tury rejsów

Dobiegła końca wiosenna tura rejsów w ramach Programo Edukacji Morskiej. Z tej okazji z uczniami spotkał się wtedy mistrz olimpijski i pomysłodawca projektu – Mateusz Kusznierewicz, ambasador miasta ds. morskich. 

Zobacz video »


26 - 29 czerwca 2014

LOTOS 71. Rajd Polski

Na trasach w Polsce i na Litwie rozgrywany jest LOTOS 71. Rajd Polski, będący siódmą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC. Grupa LOTOS – sponsor tytularny jest także oficjalnym partnerem startującego w rajdzie Roberta Kubicy.


26 czerwca 2014

Start serwisu www – „Emocje do pełna”.

Serwis www.emocjedopelna.pl to narzędzie, które w jednym miejscu pozwala zebrać informacje dotyczące wydarzeń sportowych z różnych źródeł w social mediach. Od teraz fani drużyn i zespołów sportowych wspieranych przez Grupę LOTOS mogą być na czasie z wydarzeniami i dopingować ulubionych sportowców.


30 czerwca 2014

Wybór Rady Nadzorczej na IX kadencję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. powołało radę na nową, dziewiątą kadencję. W jej skład  weszli jej dotychczasowi członkowie: Wiesław Skwarko, jako przewodniczący, Małgorzata Hirszel, Agnieszka Trzaskalska, Oskar Pawłowski i Michał Rumiński. Nową osobą, powołaną w skład rady z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa, została Magdalena Bohusz-Boguszewska.

Zobacz informację prasową »


5 lipca 2014

„LOTOS - Mistrzowie w pasach" w Koszwałach

W ramach programu ,,LOTOS — mistrzowie w pasach" na pytania związane z bezpiczeństwem na drogach odpowiadali eksperci na stacji Grupy LOTOS w Koszwałach/k. Gdańska. Wszyscy goście stacji mogli wziąć udział w bezpłatnej inspekcji pasów i dziecięcych fotelików.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


9 lipca 2014

Prestiżowe Złoto dla LOTOSU

Reprezentacja LOTOSU zajęła I miejsce pokonująć 9 drużyn w zawodach Lechia Gdańsk Prestige Cup. Impreza odbyla się na PGE Arenie w Gdańsku


12 lipca 2014

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Pawła Olechnowicza

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prezesa Pawła Olechnowicza Złotym Medalem oraz przyznała mu tytuł członka APS za nowatorstwo przedsięwzięć biznesowych.


15 lipca 2014

Nowa lokomotywa spółki LOTOS Kolej

To pierwsza z trzech maszyn typu 6Dg (kolejne dwa pojazdy tego typu trafią na bocznicę w Gdańsku jeszcze w lipcu). Nowa lokomotywa manewrowa to zmodernizowany przez spółkę Newag spalinowóz serii SM42.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


16 lipca 2014

Karta Motocyklisty Navigator i nie tylko

Sieć stacji paliw LOTOS wprowadza dedykowaną kartę premiową dla właścicieli jednośladów. Po zatankowaniu motocykliści otrzymają teraz też specjalne, jednorazowe ściereczki do czyszczenia kasków, a w przystacyjnych toaletach sieci LOTOS  mogą powiesić kaski na specjalnie przygotowanych wieszakach. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


17 lipca 2014

LOTOS Optima – już 3 lata na rynku

Uruchomienie 158 stacji w segmencie ekonomicznym w 3 lata oraz skuteczne zarządzanie stacjami paliw przyczyniły się do umocnienia pozycji sieci LOTOS na rynku detalicznym.

Zobacz informację prasową »


21 - 23 lipca 2014

LOTOS Polish Open 2014

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn rozegrano na polu Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, w pobliżu Elbląga. Zwycięzcą turnieju został Austriak, Berni Reiter, który już od pierwszej rundy uważany był za faworyta.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


24 lipca 2014

Podpisano umowę na budowę Węzła Odzysku Wodoru (WOW)

Dodatkowe produkty – 100 tysięcy ton LPG, 9 tys. ton wodoru i 25 tys. ton benzyny zapewnić ma rocznie Grupie LOTOS nowa instalacja. Budowa instalacji rozpocznie się wiosną 2015 r. i zostanie przeprowadzona przez amerykańską firmę AMCS Corporation w formule „pod klucz”. 

Zobacz informację prasową »


24 lipca 2014

LOTOS Geonafta ma 50 lat

Blisko 150 gości z Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii i USA zebrało się na dziedzińcu pałacu księcia Michała Ogińskiego w Płungianach (Plunge), aby złożyć LOTOS Geonafcie życzenia z okazji półwiecza istnienia firmy.


9 sierpnia 2014

Przeładunek na pełnym morzu

Na polu naftowym B3 odbyła się trzecia w historii LOTOS Petrobalticu operacja przeładunku ropy z Icarusa III na zbiornikowiec Solando. Ropę wydobytą ze złoża B3 Solando zawiózł do gdańskiego portu, skąd trafiła do rafinerii Grupy LOTOS.


14 sierpnia 2014

Pit stop przy Operze Bałtyckiej

Specjalny Pit stop programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” stanął  w Gdańsku na stacji LOTOS przy Operze Bałtyckiej. Z inspekcji skorzystało około 50 kierowców i ich pasażerów, z których troje dzięki tej kontroli uniknęło pewnej śmierci.

Zobacz informację prasową »


25 sierpnia 2014

Pierwsza transakcja Polskich Inwestycji Rozwojowych

Spółka celowa, zależna od LOTOS Petrobalticu, zawarła z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Bankiem Pekao S.A. umowy dotyczące finansowania zagospodarowania złoża B8 zlokalizowanego na Morzu Bałtyckim. To pierwszy w Europie Środkowej projekt wydobywczy w formule project finance.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


25 sierpnia 2014

Minister Karpiński na platformie LOTOS Petrobaltic

Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa RP, oraz Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w MSP, odwiedzili jedną z czterech platform spółki LOTOS Petrobaltic S.A. pracujących na Morzu Bałtyckim. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


27 sierpnia 2014

Powstaje kolejowy front rozładunku ropy

Od stycznia 2015 roku rafineria LOTOSU będzie przerabiać ropę wydobywaną przez PGNiG, głównie z nowej kopalni w Lubiatowie. Aby było to możliwe, ropa musi być przywieziona koleją i rozładowana. W tym celu na terenie rafinerii powstaje kolejowy front rozładunku ropy o wydajności ponad pół miliona ton rocznie.


1 września 2014

Trzynasty ośrodek „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

W Słupsku swoją działalność uroczyście zainaugurował zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” zasiliło ponad 160 młodych adeptów piłkarskich z klubu KS Gryf Słupsk.

Zobacz video »


4 września 2014

Pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA

Grupa LOTOS i LOTOS Asfalt podpisały umowę z firmą Fluor S.A. na projektowanie i wsparcie w kontraktacji, zakupach i zarządzaniu budową – w zakresie integracji nowych obiektów z rafinerią. Jest to pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA (instalacji koksowania).


8 września 2014

LOTOS ma zielone światło na emisję akcji

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. wyraziło zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji. Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na wsparcie realizacji strategii, polegającej na przeprowadzaniu dalszych inwestycji służących zwiększeniu kompleksowości rafinerii w Gdańsku oraz wzrostowi własnego wydobycia węglowodorów.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


11 września 2014

,,HR Najwyższej Jakości" dla Grupy LOTOS

Grupa LOTOS S.A. otrzymała Certyfikat „HR Najwyższej Jakości” przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Firma uzyskała wyróżnienie m.in. za wspieranie realizacji strategii biznesowej organizacji poprzez budowanie angażującego miejsca pracy.

Zobacz informację prasową »


17 września 2014

LOTOS Oil Ambasadorem Polskiej Gospodarki

W IV edycji konkursu o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Jury konkursu w kategorii Partner Firm Zagranicznych przyznało tytuł LOTOS Oil SA. Spółka po raz trzeci z rzędu została laureatem tego prestiżowego konkursu.


23 września 2014

LOTOS Kolej na targach InnoTrans 2014

Berlińskie targi InnoTrans stały się miejscem, w którym spotykają się największe firmy z branży i w którym odbywa się najwięcej światowych premier. W tym roku podczas berlińskich targów zaprezentowano aż 145 pojazdów, w tym m.in. lokomotywę E6ACT Dragon produkowaną przez NEWAG Gliwice i eksploatowaną na co dzień przez LOTOS Kolej.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


25 września 2014

Pięć milionów metrów sześciennych ropy z B3

Wydobycie ropy naftowej ze złoża B3 przekroczyło 5 mln metrów sześciennych. Załoga platformy Baltic Beta świętowała ten wynik razem z Zarządem spółki LOTOS Petrobaltic S.A.


27 września 2014

Otwarcie zamiejscowego ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Malborku

To czternasty oddział APLG otwarty w ciągu zaledwie dwóch lat, w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM.

Zobacz video »


5 października 2014

LOTOS Petrobaltic pomaga w wydobyciu Douglasa A-20 z dna Bałtyku

Statek naukowo-badawczy „St. Barbara” podniósł z dna Bałtyku wrak samolotu Douglas A-20. Tym samym z sukcesem zakończono projekt wydobycia bombowca, który realizowały wspólnie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przy wsparciu partnerów: Marynarki Wojennej i spółki LOTOS Petrobaltic. 

Zobacz video »


10 października 2014

Nowa kampania wizerunkowa LOTOSU

Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa Grupy LOTOS. Projekt opiera się na telewizyjnym spocie oraz szerokich działaniach w Internecie, w tym stronie internetowej www.lotostory.pl z interaktywnym spotem wizerunkowym.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


15 października 2014

LOTOS partnerem Karty Dużej Rodziny

LOTOS to pierwsza sieć stacji paliw, która przystępuje do programu Karta Dużej Rodziny.


15 października 2014

Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS z nowej emisji

Minister Skarbu Państwa reprezentujący Skarb Państwa podpisał z Grupą LOTOS S.A. umowę w sprawie udzielenia wsparcia niebędącego pomocą publiczną w kwocie nieprzekraczającej 530 mln zł w celu finansowania budowy instalacji opóźnionego koksowania oraz instalacji towarzyszących (tzw. Projekt EFRA). Wykonując Umowę Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS nowej emisji w ramach wykonania przysługującego Skarbowi Państwa prawa poboru.

Zobacz informację prasową »


17 października 2014

Grupa LOTOS ponownie doceniona w konkursie "The Best Annual Report"

Grupa LOTOS po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie spółek przygotowujących raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Kapituła IX edycji konkursu uznała, iż „Zintegrowany Raport Roczny Grupy LOTOS 2013” to przykład publikacji, na podstawie której można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo minimalnym ryzyku, przyznając spółce w tym roku trzecie miejsce w kategorii nagród głównych dla przedsiębiorstw.

Zobacz informację prasową »


21 października 2014

Wysoki standard bezpieczeństwa technicznego LOTOSU nagrodzony

Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Dozoru Technicznego postanowiły uhonorować przedsiębiorstwa wyróżniające się w obszarze inicjatyw i rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa technicznego. Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”.


30 października 2014

Polskie stocznie przebudują platformę "Petrobaltic"

Spółka LOTOS Petrobaltic S.A. podpisała umowę na przebudowę platformy wiertniczej na eksploatacyjną. W skład konsorcjum wykonawców przebudowy wchodzą spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. tj. Energomontaż – Północ Gdynia i Stocznia Remontowa NAUTA, a także stocznia z polskim kapitałem Crist.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


4 listopada 2014

Wysoki standard bezpieczeństwa LOTOSU nagrodzony

Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”


15 listopada 2014

Grupa LOTOS na planszy Monopoly

Gdańsk, jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, które ma własną wersję popularnej i lubianej gry Monopoly. Na planszy nie mogło zabraknąć rafinerii i biurowca Grupy LOTOS, wizytówek miasta, które witają gości wjeżdżających do Gdańska od strony Elbląga i Warszawy.

Zobacz informację prasową »


17 listopada 2014

Ruszyła Wielka Loteria LOTOS Paliw

Na stacjach paliw LOTOS i LOTOS Optima ruszyła ogólnopolska promocja sprzedaży. Akcja jest przedsięwzięciem wyjątkowym ze względu na ilość i jakość nagród – w Wielkiej Loterii można wygrać 6 samochodów osobowych Ford Ka, 100 smartfonów Samsung Galaxy Alpha i 260 tysięcy rabatów na zakupy na stacjach paliw.


20 listopada 2014

Diamenty Polskiej Chemii dla LOTOSU

Podczas gali Chemical Industry Forum wręczono statuetki „Diamenty Polskiej Chemii”. Nagrodą Lider CSR uhonorowano ex aequo Grupę LOTOS oraz BASF Polska.


20 listopada 2014

2 lata „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

Na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dwa lata istnienia programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.


25 listopada 2014

LOTOS Firmą Dobrze Widzianą

Grupa LOTOS została uhonorowana prestiżowym tytułem „Firma Dobrze Widziana” w V edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club.


26 listopada 2014

10 lat Akademii LOTOS

Akademia LOTOS jest cenionym w świecie nauki i biznesu systemem kompleksowego rozwoju pracowników. 

Zobacz video »


28 listopada 2014

LOTOS w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek

W XI Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, wartość naszej marki wyceniono na 1 245,3 mln zł. Grupa LOTOS umocniła swoją pozycję wśród 10 najcenniejszych polskich marek. 


28 listopada 2014

Podsumowanie pilotażowej edycji programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach”

Dwa i pół tysiąca dzieci bawiło się i uczyło w hali Arena Gdynia, gdzie odbyła się gala podsumowująca pilotażowy program edukacyjny Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt „LOTOS – Mistrzowie w pasach” promuje poprawne zapinanie pasów oraz właściwy dobór i montaż fotelików do przewożenia dzieci.

Zobacz video »


28 listopada 2014

Premiera filmu pt. „Dynamiczni ludzie – Aparatowy”

Ten film to nowe narzędzie informacyjne stworzone przez Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi Grupy LOTOS. Od dziś będzie ono wspierać procesy rekrutacyjne na to niezwykle wymagające i jednocześnie kluczowe stanowisko produkcyjne w rafinerii. 

Zobacz video »


1 grudnia 2014

Siatkarze LOTOSU Trefl Gdańsk w gdańskiej rafinerii

Grupę LOTOS odwiedzili zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz prezesi LOTOSU Trefl Gdańsk, zespołu który jest rewelacją sezonu w PlusLidze. Żółto-czarni zwiedzili rafinerię, spotkali się z pracownikami LOTOS Straż, a najodważniejsi z nich, mimo przenikliwego mrozu, obejrzeli zakład z wysokości wysięgnika wozu strażackiego.

Zobacz video »


3 grudnia 2014

Program Edukacji Morskiej EKO Inspiracją 2014

Program Edukacji Morskiej, którego partnerem jest Grupa LOTOS, został wyróżniony nagrodą EKO Inspiracja 2014. Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę w kategorii PARTNERSTWO.

Zobacz informację prasową »


9 grudnia 2014

Grupa LOTOS nagrodzona  za sponsoring gdańskiego sportu

Grupa LOTOS została doceniona podczas XII Gdańskiej Gali Sportu m.in. za sponsorowanie piłkarzy Lechii Gdańsk, siatkarzy LOTOSU Trefla i realizowanie programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, w ramach którego otwierane są kolejne ośrodki szkolenia młodych piłkarzy.


9 grudnia 2014

LOTOS upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Grupa LOTOS S.A. rozpoczęła procedurę, która ma na celu dostosowanie organizacyjne Spółki do poziomu umożliwiającego uzyskanie certyfikatu AEO, nadającego status uprzywilejowanego podmiotu gospodarczego, w rozumieniu wspólnotowego prawa celnego.


10 grudnia 2014

Sukces oferty publicznej akcji Grupy LOTOS S.A.

Akcjonariusze Grupy LOTOS obejmą wszystkie akcje nowej emisji Spółki z zachowaniem prawa poboru. Dzięki udanej ofercie publicznej Spółka pozyskała zakładane 995,5 mln zł brutto.


10 grudnia 2014

Grupa LOTOS sygnatariuszem inicjatywy „Call to Action on Anti-Corruption”

Inicjatywa „Call to Action on Anti-Corruption” łączy przedstawicieli biznesu w wysiłkach na rzecz zwalczania korupcji. Oficjalne podpisanie dokumentu miało miejsce w Nowym Jorku i było głównym punktem obchodów 10. rocznicy ustanowienia 10. zasady Global Compact.

Zobacz informację prasową »


10 grudnia 2014

Paweł Olechnowicz Człowiekiem Dekady

W trakcie uroczystej gali po zakończeniu dziesiątej, jubileuszowej edycji Konferencji Nafta/Chemia, nadane zostały tytuły "Człowieka Dekady - tego, który zmienił polską Naftę i Chemię". Wśród wyróżnionych znalazł się prezes Grupy LOTOS – Paweł Olechnowicz.


11 grudnia 2014

Grupa LOTOS firmą społecznie odpowiedzialną

Już po raz trzeci, Grupa LOTOS była partnerem regionalnym gdańskiej konferencji „Pulsu Biznesu” o nazwie „Akademia CSR. Rozwój odpowiedzialnego biznesu”. Była to kolejna okazja na podzielenie się dobrymi praktykami wśród mikro-, małych i średnich przedsiębiorców Pomorza.


14 grudnia 2014

Paweł Olechnowicz wśród 20 najlepszych menedżerów w Polsce

„BloombergBusinessweek Polska” wyróżnił prezesów odnoszących największe sukcesy. Lista 20 top menedżerów powstała poprzez zliczenie wskazań, tak więc znalazły się na niej osoby, które wybrało najwięcej ankietowanych. 


18 grudnia 2014

Grupa LOTOS kolejny raz w Respect Index

Grupa LOTOS kolejny raz znalazła się wśród najbardziej odpowiedzialnych spółek w 8. edycji projektu RESPECT Index.


21 grudnia 2014

LOTOS Mecenasem Kultury Jasła

Jedna z trzech statuetek Mecenasa Kultury 2014 trafiła do spółki LOTOS Infrastruktura. Podczas spotkania wigilijnego w Jasielskim Domu Kultury laureatom wręczył je Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła.


1 stycznia 2015

LOTOS Air BP startuje w Lublinie

Od początku 2015 r. LOTOS - Air BP Polska rozpoczęła operacje tankowania statków powietrznych na lotnisku w Lublinie. Władze lotniska zaakceptowały innowacyjną ofertę na polskim rynku paliw lotniczych i zdecydowały się na wprowadzenie nowego modelu zarządzania sprzedażą paliw, zaproponowanego przez spółkę.


8 stycznia 2015

Polska ropa z Lubiatowa już w LOTOSIE

36 cystern zawierających 1500 ton ropy naftowej z kopalni Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dotarło na początku  stycznia do gdańskiej rafinerii LOTOSU. To pierwszy transport w ramach podpisanej na pięć lat umowy, która zwiększa poziom dywersyfikacji dostaw tego surowca. Zgodnie z kontraktem, miesięcznie trafi tu 25 tysięcy ton dobrej jakościowo, niskosiarkowej ropy.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


9 stycznia 2015

PGNiG i LOTOS Petrobaltic wspólnie poszukają ropy w północno-wschodniej Polsce

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało z LOTOS Petrobaltic umowę o wspólnych operacjach na koncesji Górowo-Iławeckie w północno-wschodniej Polsce.

Zobacz informację prasową »


30 stycznia 2015

Grupa LOTOS „Strefą Przyjaznej Rekrutacji”

Grupa LOTOS, jako członek Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji, otrzymała właśnie certyfikat „Strefa Przyjaznej Rekrutacji”. Certyfikat stanowi wyróżnik dla pracodawców rekrutujących przyjaźnie, w zgodzie ze standardami Kodeksu Dobrych Praktyk w Rekrutacji. 

Zobacz informację prasową »


2 luty 2015

LOTOS Kolej zacieśnia współpracę z PGNiG

Na mocy zawartych porozumień pomiędzy PGNiG i LOTOS Kolej dotyczących kompleksowej obsługi manewrowej bocznic PGNiG do Barnówka (woj. zachodniopomorskie) i Wierzbna (woj. lubuskie) zostaną skierowane 4 lokomotywy manewrowe typu SM30, pieszczotliwie nazywane przez kolejarzy „kaczuszkami”.


12 luty 2015

Nagrody dla LOTOS Asfalt

Tytuł „Osobowość Branży Budownictwo 2014” został przyznany Piotrowi Przyborowskiemu, prezesowi LOTOS Asfalt, a sama spółka otrzymała nagrodę „Budowlana Firma Roku 2014”. Oba wyróżnienia zostały przyznane przez wydawcę miesięcznika Builder PWB Media.

Zobacz informację prasową »


16 luty 2015

Spotkanie z władzami Władysławowa i powiatu puckiego

LOTOS Petrobaltic i CalEnergy oraz ich spółki zależne prowadzą intensywne prace nad projektem zagospodarowania gazowych złóż B4 i B6 (Baltic Gas Project). Gaz wydobywany z tych złóż ma być przesyłany na ląd, do Energobalticu we Władysławowie.


17 luty 2015

Grupa LOTOS Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Na Stadionie Narodowym w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której Grupa LOTOS uzyskała tytuł Głównego Sponsora Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kontrakt pomiędzy Grupą LOTOS, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej będzie obowiązywał do 31 grudnia 2018 roku.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


19 luty 2015

LOTOS liderem rynku kapitałowego

Dzięki przeprowadzeniu największej oferty publicznej akcji Grupa LOTOS S.A. znalazła się wśród liderów polskiego rynku kapitałowego 2014 r. Podczas uroczystej gali nagrodę z rąk Pawła Tamborskiego, prezesa Giełdy Papierów Wartościowych odebrał Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A.

Zobacz informację prasową »


23 luty 2015

UOKiK potwierdza jakość paliw na stacjach LOTOS

Badanie przeprowadzone przez UOKiK w 2014 roku objęło swoim zasięgiem 71 placówek sieci LOTOS zlokalizowanych na terenie całej Polski. Na wszystkich skontrolowanych przez UOKiK stacjach paliw sieci LOTOS inspektorzy potwierdzili jakość paliw zgodną z wyznaczonymi normami.

Zobacz informację prasową »


23 luty 2015

17. „LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa”

Podczas siedmiu dni muzycznego święta wystąpiły gwiazdy polskiego oraz światowego jazzu i zaprezentują różne style i tendencje. Koncerty po raz pierwszy odbyły się nie tylko w Bielsku-Białej, ale także w Katowicach i Kownie. Grupa LOTOS jest Głównym Sponsorem tego wydarzenia od 2004 roku.

Zobacz informację prasową »


23 luty 2015

Narodziny fok

Jedna z trzech samic foki szarej spodziewających się w tym roku potomstwa w fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiegow Helu, Unda Marina, urodziła samca, który otrzymał imię Neptun. Potomstwa oczekują jeszcze Ania i Agata. 

Zobacz informację prasową »


26 luty 2015

Dobre wyniki po I roku eksploatacji DRAGON-ów

Rok po oddaniu do eksploatacji lokomotyw DRAGON, obydwie Spółki - producent NEWAG S.A. i nabywca LOTOS Kolej, mogą pochwalić się doskonałymi wynikami. W ciągu minionego roku lokomotywy przejechały ponad 850 tys. km, a ich średni współczynnik niezawodności wyniósł 99,3%. Jest to najwyższy światowy standard.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »


28 luty 2015

Polacy zdobywają brąz w Falun

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro zdobyli brązowe medale drużynowych Mistrzostw Świata w skokach narciarskich w Falun.


3 marca 2015

LOTOS Trefl Gdańsk w półfinale!

Po wygranej 3:1 z Transferem Bydgoszcz siatkarze LOTOSU Trefla po raz pierwszy w historii klubu awansowali do półfinału play-off PlusLigi.Tam zmierzą się z obrońcą tytułu mistrzowskiego – PGE Skrą Bełchatów.


5 marca 2015

Zainaugurowano 2. edycję programu ,,LOTOS – Mistrzowie w pasach”.

Na warszawskim Torwarze można było dowiedzieć się jakich błędów unikać przy zapinaniu pasów oraz jak prawidłowo montować foteliki dziecięce. Imprezę uświetnił ambasador programu, wielokrotny rajdowy mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz informację prasową »


10 marca 2015

Po rekonstrukcji odwiertu B3-5 platforma LOTOS PETROBALTIC wróciła do stoczni

Na złożu B3 zakończyła się pomyślnie rekonstrukcja odwiertu B3-5, która miała na celu wznowienie produkcji z tego odwiertu. Zadanie miało istotne znaczenie, ponieważ B3-5 zapewniał wcześniej ok. 20% produkcji z całego złoża.


13 marca 2015

Złoty Laur Jakości dla LOTOS Asfaltu

Spółka LOTOS Asfalt została nagrodzona Złotym Laurem w Konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości. Konkurs wyróżnia pomorskie przedsiębiorstwa, które osiągają swoje cele poprzez stałe doskonalenie i najwyższe standardy zarządzania jakością.


17 marca 2015

Grupa LOTOS rozpoczyna oficjalną współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2

Inauguracja „Gdańskiego Tygodnia Zawodowca” stała się okazją do oficjalnego podpisania Porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą LOTOS a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. Historia współpracy LOTOSU z dawnym Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku (obecnie CKZiU Nr 2) sięga lat 70-tych.


18 marca 2015

Grupa LOTOS  laureatem konkursu "Pracodawca przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej"

Wyróżnieni przyznano za szczególne osiągnięcia w promowaniu i wspieraniu szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy. W wąskim gronie nominowanych do tego tytułu i uhonorowanych dyplomem firm znalazła się również Spółka LOTOS Serwis za współpracę z Zespołem Szkół Łączności.


20 marca 2015

Pierwsze owoce programu ,,Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”

Dwóch młodych piłkarzy z rocznika 2001 – Marcin Wiśniewski oraz Mariusz Czajkowski, do tej pory trenujących w ośrodkach zamiejscowych w Starogardzie (KP Starogard Gdański) oraz w Bytowie (U-2 Bytów), zostało wytransferowanych do Lechii Gdańsk. Od rundy wiosennej sezonu 2014/15 będą występować w biało-zielonych barwach w Pierwszej Lidze Wojewódzkiej C2.

Zobacz informację prasową »


25 - 28 marca 2015

E(x)plory 2015

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbył się Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Spośród autorów 27 finałowych projektów, jury złożone z 16 członków – przedstawicieli polskiej nauki i biznesu, wybrało laureatów konkursu.

Zobacz także: