Lotos

Zintegrowany Raport Roczny 2014

Kalendarium 2014-1

9 stycznia 2014

LOTOS wystartował na lotnisku w Katowicach

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz spółka LOTOS - Air BP Polska, rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw paliw lotniczych „do skrzydła”.

Zobacz informację prasową »

9 stycznia 2014

Wyróżnienie Top Marka dla LOTOSU

Marka LOTOS została wyróżniona najbardziej elitarnym tytułem Top Marka 2013 w kategorii: oleje silnikowe w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta 2013.

10 stycznia 2014

LOTOS partnerem Enactusa

Grupa LOTOS została partnerem programu Enactus, zrzeszającego studentów, którzy realizują projekty biznesowe wspierające rozwój społeczności lokalnych.

10 stycznia 2014

Samodzielne tankowanie LPG

Sieć stacji paliw LOTOS rozpoczęła udostępnianie stanowisk do samodzielnego tankowania LPG przez kierowców. Pierwszą stacją w Trójmieście jest SP320, położona w Gdyni-Redłowie przy al. Zwycięstwa 165. 

16 stycznia 2014

Holowanie platformy Petrobaltic

Po zakończeniu prac na polu B3 przy bezzałogowej platformie PG-1 (tzw. jacket) platforma Petrobaltic została przeholowana na pole B8 będzie wiercić otwór kierunkowy B8-6K o planowanej długości 2370 m, głębokości pionowej 2257 m i odejściu od pionu 627,5 m. 

30 stycznia 2014
Nowe koncesje LOTOSU na szelfie norweskim

LOTOS Exploration and Production Norge otrzymał dwie nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zobacz informację prasową »

5 luty 2014

LOTOS Serwis potwierdza wysokie kwalifikacje

Przedstawiciel jednostki certyfikującej Urzędu Dozoru Technicznego wręczył czechowickiemu oddziałowi spółki LOTOS Serwis certyfikat, dający uprawnienia do prowadzenia Ośrodka Egzaminacyjnego Spawaczy UDT–CERT w zakresie PN-EN 287-1: 2011. Spawacz, który pomyślnie przejdzie taki egzamin ma prawo prowadzić modernizacje i naprawy urządzeń ciśnieniowych pod nadzorem UDT.

Zobacz informację prasową »

7 luty 2014

LOTOS Kolej świętuje jubileusz 10-lecia na południu

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła działalność na południu Polski w 2004 roku, otwierając swoje oddziały w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Początkowo ich głównym zadaniem była obsługa kolejowa rafinerii południowych, a obecnie pełnią one szereg innych działań związanych m.in. z realizacją przesyłek pojedynczych wagonów czy obsługą połączeń międzynarodowych.
 

10 luty 2014

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch mistrzem olimpijskim

Kamil Stoch zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi, nokautując rywali na normalnej skoczni.

13 luty 2014

Złoto Justyny

Po fenomenalnym biegu na 10 km stylem klasycznym Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal, mimo złamanej kości śródstopia. To drugi złoty medal dla Polski. Oba medale zdobyli najpopularniejsi polscy sportowcy startujący z logo LOTOSU na lewym ramieniu.

14 luty 2014

Skrzydła Sukcesu dla LOTOS-Air BP Polska

LOTOS-Air BP otrzymało nagrodę w kategorii „Największe wydarzenie na rynku usług obsługi naziemnej na lotnisku Chopina w roku 2013”. 

15 luty 2014

Stoch w podwojnej koronie

Sponsorowany przez Grupę LOTOS Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal na igrzyskach w Soczi i przeszedł do historii skoków narciarskich. 

17 luty 2014

Platforma ,,Kierunek Bałtyk" wystartowała

Ruszyła platforma poświęcona tematyce ekologicznej - Kierunek Bałtyk . Instytuje ekologiczne zaangażowane w projekt, oprócz wspólnych celów, połączyła współpraca w zakresie programów społecznych realizowanych wspólnie z Grupą LOTOS.

http://www.kierunekbaltyk.pl
http://www.facebook.com/kierunekbaltyk
http://www.sledzfoki.pl

Zobacz informację prasową »

18 luty 2014

LOTOS Jazz Festival

Rozpoczęła się 16. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej. To już 11 lat, od kiedy festiwalowi patronuje Grupa LOTOS  – stąd podwójna nazwa imprezy LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 luty 2014

Odkrycie ropy naftowej na koncesji LOTOS Norge

W wyniku wiercenia otworu poszukiwawczego w prospekcie Trell na koncesji PL 102F potwierdzono występowanie ropy naftowej. To pierwsze odkrycie ropy na norweskiej koncesji poszukiwawczej należącej do polskiego koncernu.

Zobacz informację prasową »

24 luty 2014
Nowy ośrodek APLG w Kokoszkach

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego powołania ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na osiedlu Kokoszki w Gdańsku. W ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, otwartych zostało już 10 ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk na terenie województwa pomorskiego.

Zobacz video »

26 luty 2014

Nowa platforma LOTOSU już na Bałtyku

Do Polski dotarła nowo zakupiona platforma spółki LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego. W finansowaniu zakupu jednostki uczestniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Nordea Bank Polska S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

3 marca 2014

Dragon już w LOTOS Kolej

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła eksploatację pierwszej z pięciu zamówionych lokomotyw DRAGON. Pojazd wyprodukowała firma NEWAG Gliwice S.A. DRAGON to nowoczesna i zarazem pierwsza od ok. 25 lat sześcioosiowa lokomotywa elektryczna, jaką wyprodukowano w Polsce.

Zobacz informację prasową »

11 marca 2014

10-lecie spółki LOTOS Serwis

W gdańskim hotelu Hilton odbyła się uroczystość 10-lecia spółki LOTOS Serwis. Odznaczenia państwowe wręczali Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski, oraz Paweł Olechnowicz, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

14 marca 2014

LOTOS Mecenasem Kultury Gdańska za rok 2013

Grupa LOTOS otrzymała tytuł Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2013, za wspieranie, jako partner strategiczny, projektów Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 

Zobacz informację prasową »

20 marca 2014

Laur Konsumenta dla marki LOTOS

Marka LOTOS otrzymała tytuł ,,LIDER DEKADY" w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta. Spółkę LOTOS Oil wyróżniono za oleje silnikowe.

27 - 29 marca 2014

Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, pod mecenatem Grupy LOTOS, odbył się kolejny Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Podczas imprezy młodzi naukowcy zaprezentowali swoje projekty, m. in. sposób na leczenie nowotworu trzustki, auto na parę wodną czy maszynę segregującą śmieci.

Zobacz informację prasową »

1 kwietnia 2014

Dobre praktyki LOTOSU docenione

Cztery inicjatywy Grupy LOTOS znalazły się w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej dobre praktyki z zakresu CSR.

Zobacz informację prasową »

4 kwietnia 2014

Startuje aplikacja mobilna LOTOS dla kierowcy

Za pomocą aplikacji można znaleźć najbliższą stację paliw z wybraną przez siebie usługą, uzyskać dostęp do konta programu premiowego LOTOS Navigator czy sprawdzić aktualne promocje na kilkuset stacjach LOTOS.

http://dlakierowcy.lotos.pl

Zobacz informację prasową »

9 kwietnia 2014
Grupa LOTOS na Targach Pracy

Grupa LOTOS wzięła udział w Międzynarodowych Pomorskich Metropolitalnych Targach Pracy i Przedsiębiorczości organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. 

14 kwietnia 2014

Lotos Petrobaltic zaczął pierwsze wiercenia

Platforma LOTOS PETROBALTIC rozpoczęła wiercenia poszukiwawcze na obiekcie B27 położonym na koncesji Gotlandia. 

24 kwietnia 2014

LOTOS Serwis i polski Rejestr Statków podejmują współpracę

Podpisano list intencyjny o współpracy między spółkami LOTOS Serwis a Polskim Rejestrem Statków. Firmy zapowiedziały współdziałanie i wzajemne korzystanie ze swoich usług m.in. przy nadzorze nad budową oraz remontami obiektów offshore, ich przeglądami okresowymi czy wykonywaniu ekspertyz technicznych

25 kwietnia 2014

Rafineria LOTOSU bardziej niezawodna i bezpieczna

Grupa LOTOS jako pierwsza w Polsce wprowadziła system zarządzania ryzykiem eksploatacji urządzeń ciśnieniowych w rafinerii w Gdańsku. Porozumienie w tej sprawie podpisano z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT). Po wprowadzeniu tego systemu okres ciągłej pracy rafinerii może wydłużyć się z 4 do 5-6 lat.

Zobacz informację prasową »

28 kwietnia 2014

I miejsce dla Grupy LOTOS w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm z branży paliwa, energetyka i wydobycie. Ranking jest organizowany pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PwC.

6 maja 2014
Videosonograf dla szpitala na gdańskiej Zaspie

Dzięki wsparciu Grupy LOTOS Szpital Specjalistyczny im. św. Wojciecha w Gdańsku wzbogacił się o nowoczesny, specjalistyczne sprzęt medyczny – videosonograf.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

10 maja 2014
„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” skompletowała jedenastkę

W Elblągu otwarty został zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. To 11. oddział APLG, który powstał w ramach projektu Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

12 maja 2014

LOTOS i PGNiG razem w Norwegii

LOTOS Exploration & Production Norge oraz PGNiG Upstream International podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na norweskim szelfie kontynentalnym. Zgodnie z umową spółki będą razemi realizować potencjalne akwizycje oraz wspólnie występować w rundach koncesyjnych organizowanych przez Ministerstwo Ropy i Energii w Norwegii.

Zobacz informację prasową »

14 maja 2014

LOTOS nagrodzony Złotym Listkiem CSR

Grupa LOTOS drugi rok z rzędu otrzymał Złoty Listek CSR w rankingu organizowanym pod patronatem tygodnika Polityka oraz PwC. 

Zobacz informację prasową »

19 maja 2014

LOTOS Kolej podpisał umowę z PCC Intermodal

Spółka LOTOS Kolej podpisała z PCC Intermodal umowę na realizację intermodalnych przewozów kolejowych. Umowa obowiązuje do 31 marca 2016 roku i określa zasady współpracy oraz stawki przewozowe przy realizacji kolejowego transportu intermodalnego. 

19 maja 2014

Badanie opinii w Grupie LOTOS

Rozpoczęło się badanie opinii w spółkach Grupy Kapitałowej LOTOS. Chcemy razem budować sprzyjające i motywujące środowisko pracy dla nas wszystkich, a możemy to zrobić tylko wtedy, gdy będziemy dokładnie znali potrzeby i oczekiwania pracowników.

20 maja 2014
LOTOS wśród najbardziej ekologicznych rafinerii

Wprowadzenie do rafinerii LOTOSU gazu ziemnego jako podstawowego paliwa energetycznego sprawiło, że wskaźniki emisji CO2 spadły do poziomu najlepszych europejskich rafinerii. 

Zobacz informację prasową »

24 maja 2014

Akcja na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha

Wolontariusze z Grupy Kapitałowej LOTOS wraz ze swoimi bliskimi i rodzinami stawili się w Świbnie, aby w weekendowe przedpołudnie wspólnie pracować na rzecz Rezerwatu Mewia Łacha. Zebrano ponad dwadzieścia 120 litrowych worków odpadów, plastiku, butelek, a nawet lodówkę.

24 maja 2014

Paweł Olechnowicz biznesmenem 25-lecia

Jury XX jubileuszowej edycji plebiscytu o tytuł „Biznesmena Roku” na Pomorzu dokonało wyboru laureatów tytułu „Biznesmena 25-lecia 1989 – 2014 na Pomorzu”. Tytuły przyznano sześciu biznesmenom, których dokonania jury oceniło najwyżej, a wśród nich Pawłowi Olechnowiczowi, prezesowi  Grupy LOTOS.

25 maja 2014

Nowe stacje LOTOS przy trasach A4 i A2

W maju LOTOS otworzył trzy stacje na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Nowe stacje paliw zlokalizowane są przy trasach A4 i A2.

Zobacz informację prasową »

25 maja 2014

LOTOS Petrobaltic na Bałtyckim Festiwalu Nauki

 „Jak powstawała ropa naftowa pod dnem Bałtyku” – to temat wystawy, którą zaprezentowali pracownicy LOTOS Petrobalticu na XII Bałtyckim Festiwalu Nauki. 

27 maja 2014

,,LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie"

 Grupa LOTOS od 2007 wspólnie z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu realizuje program "LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie", w ramach którego wspiera działania ochronne na rzecz najbardziej zagrożonych gatunków występujących w Morzu Bałtyckim. Tym razem do morza zostały wypuszczone trzy młode foki, przebywające w helskim fokarium.

Zobacz informację prasową »

27 maja 2014

Gryf dla LOTOSU

Po raz piętnasty pomorskie środowisko gospodarcze nagrodziło najlepsze firmy w regionie. Grupa LOTOS w podziękowaniu za systematyczny i konsekwentny mecenat nad pomorską kulturą uzyskała specjalną statuetkę Gryfa Pomorskiego.

28 maja 2014

Najbezpieczniejsza Grupa LOTOS

Wręczono nagrody dla Najbezpieczniejszej Spółki w Grupie Kapitałowej LOTOS oraz Najbezpieczniejszego Zakładu Produkcyjnego Grupy LOTOS S.A. w roku 2013. Wyróżnienia zdobyły odpowiednio spółka LOTOS Biopaliwa oraz Zakład Nalewu Cystern.

28 maja 2014

„Super Lider” dla Grupy LOTOS

Nagrodę przyznano podczas jubileuszowego X Kongresu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych.

29 maja 2014

10-lecie spółki LOTOS Straż

Rafineryjni strażacy ochodzili 10-lecie istnienia swojej spółki. Wielu z nich otrzymało wysokie odznaczenia państwowe.

31 maja 2014
LOTOS Kolej dla dzieci

Na terenie LOTOS Kolej w Gdańsku odbyły się Dni Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka. Niespodzianką była wizyta czterokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza.

Zobacz informację prasową »

2 czerwca 2014

LOTOS Kids wystartował

LOTOS uruchomił platformę z grami dla najmłodszych pasażerów – kids.lotos.pl.

Zobacz informację prasową »

4 czerwca 2014
LOTOS Mecenasem Sportu Wolnej Polski

Grupa LOTOS S.A. została nagrodzona w kategorii Mecenas Sportu Wolnej Polski. Statuetkę podczas gali „Sportowego Sukcesu 25-lecia Wolnej Polski” odebrał 2 czerwca, w imieniu Grupy, Prezes Zarządu Paweł Olechnowicz.

4 czerwca 2014
Otwarcie ośrodka APLG w Kokoszkach

To już dwunasty oddział APLG otwarty w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM" i nowa alternatywa dla trenowania w Gdańsku. Uroczystość swoją obecnością uświetnili selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz kierowca LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

4 czerwca 2014

Otwarcie „Autostrady Wolności”

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Prezydent RFN Joachim Gauck – podczas uroczystości w podwarszawskim Brwinowie, przy stacji paliw LOTOS – odsłonili pamiątkową tablicę i symbolicznie otworzyli  autostradę A2 łączącą Warszawę z Berlinem. 

Zobacz informację prasową »

5 czerwca 2014

Dwa tytuły Superbrands dla Grupy LOTOS

Marka LOTOS została uhonorowana dwoma prestiżowymi tytułami przez Superbrands, organizację nagradzającą najbardziej rozpoznawalne i najsilniejsze marki na polskim rynku.

Zobacz informację prasową »

10 czerwca 2014

Rusza program ,,LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Wystartował nowy program społeczny Grupy LOTOS zrealizowany we współpracy z  Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz portalem fotelik.info. Jego celem są działania prewencyjne i edukacyjne dotyczące poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików do przewożenia dzieci.  Ambasadorem programu został Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz informację prasową »

10 czerwca 2014

Współpraca z Zespołem Szkół Łączności

LOTOS Serwis podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku, obejmując patronatem jedną z klas.

Zobacz informację prasową »

12 czerwca 2014

25. Konferencja AGH

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DRILLING-OIL-GAS AGH 2014 to jedno z najważniejszych spotkań ludzi nauki i przemysłu, którzy zajmują się poszukiwaniami i eksploatacją złóż ropy i gazu. Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się referaty i prezentacje pracowników LOTOS Petrobalticu.

16 czerwca 2014

Spółka LOTOS Asfalt sprzedaje coraz więcej asfaltów

Po pięciu miesiącach br. firma zanotowała ponad dwukrotny wzrost sprzedaży krajowej. Aż o ok. 400% wzrosła sprzedaż zaawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych.

Zobacz informację prasową »

18 czerwca 2014
Finał Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM

W Jasielskim Domu Kultury odbył się finał I edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

21 czerwca 2014
Pierwsza akcja w ramach programu „LOTOS - Mistrzowie w pasach"

Przy Galerii Przymorze w Gdańsku odbyła się wielka akcja inspekcji fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa, która zainaugurowała program ,,LOTOS — Mistrzowie w pasach" . Gościem specjalnym był Ambasador programu — Kajetan Kajetanowicz.

Zobacz video »

22 czerwca 2014
Finał LOTOS Junior Cup 2014

Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku rozegrano finał LOTOS Junior Cup 2014. Zwyciężył Gdańsk, który w finale pokonał Starogard Gdański 1:0. Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia, dla najzdolniejszych podopiecznych projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM".

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 czerwca 2014

Podsumowano projekt „Zdolni z Pomorza” realizowany w roku szkolnym 2013/2014

Celem programu jest wsparcie nauczycieli oraz niemal 1200 uczniów  województwa pomorskiego, którzy posiadają wybitne uzdolnienia w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Najwybitniejsi uczniowie  zostali objęci  opieką mentorską ze strony kadry naukowej wyższych uczelni.

25 czerwca 2014

Nowoczesna baza paliw w Poznaniu

Baza ta funkcjonuje w newralgicznym miejscu – niedaleko węzła autostrady A2 i w rejonie, gdzie Grupa LOTOS oraz inne koncerny posiadają największą liczbę stacji.

Zobacz informację prasową »

25 czerwca 2014
Program Edukacji Morskiej – podsumowanie wiosennej tury rejsów

Dobiegła końca wiosenna tura rejsów w ramach Programo Edukacji Morskiej. Z tej okazji z uczniami spotkał się wtedy mistrz olimpijski i pomysłodawca projektu – Mateusz Kusznierewicz, ambasador miasta ds. morskich. 

Zobacz video »

26 - 29 czerwca 2014
LOTOS 71. Rajd Polski

Na trasach w Polsce i na Litwie rozgrywany jest LOTOS 71. Rajd Polski, będący siódmą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC. Grupa LOTOS – sponsor tytularny jest także oficjalnym partnerem startującego w rajdzie Roberta Kubicy.

26 czerwca 2014

Start serwisu www – „Emocje do pełna”.

Serwis www.emocjedopelna.pl to narzędzie, które w jednym miejscu pozwala zebrać informacje dotyczące wydarzeń sportowych z różnych źródeł w social mediach. Od teraz fani drużyn i zespołów sportowych wspieranych przez Grupę LOTOS mogą być na czasie z wydarzeniami i dopingować ulubionych sportowców.

30 czerwca 2014
Wybór Rady Nadzorczej na IX kadencję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. powołało radę na nową, dziewiątą kadencję. W jej skład  weszli jej dotychczasowi członkowie: Wiesław Skwarko, jako przewodniczący, Małgorzata Hirszel, Agnieszka Trzaskalska, Oskar Pawłowski i Michał Rumiński. Nową osobą, powołaną w skład rady z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa, została Magdalena Bohusz-Boguszewska.

Zobacz informację prasową »

5 lipca 2014
„LOTOS - Mistrzowie w pasach" w Koszwałach

W ramach programu ,,LOTOS — mistrzowie w pasach" na pytania związane z bezpiczeństwem na drogach odpowiadali eksperci na stacji Grupy LOTOS w Koszwałach/k. Gdańska. Wszyscy goście stacji mogli wziąć udział w bezpłatnej inspekcji pasów i dziecięcych fotelików.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

9 lipca 2014

Prestiżowe Złoto dla LOTOSU

Reprezentacja LOTOSU zajęła I miejsce pokonująć 9 drużyn w zawodach Lechia Gdańsk Prestige Cup. Impreza odbyla się na PGE Arenie w Gdańsku

12 lipca 2014

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Pawła Olechnowicza

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prezesa Pawła Olechnowicza Złotym Medalem oraz przyznała mu tytuł członka APS za nowatorstwo przedsięwzięć biznesowych.

15 lipca 2014
Nowa lokomotywa spółki LOTOS Kolej

To pierwsza z trzech maszyn typu 6Dg (kolejne dwa pojazdy tego typu trafią na bocznicę w Gdańsku jeszcze w lipcu). Nowa lokomotywa manewrowa to zmodernizowany przez spółkę Newag spalinowóz serii SM42.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

16 lipca 2014

Karta Motocyklisty Navigator i nie tylko

Sieć stacji paliw LOTOS wprowadza dedykowaną kartę premiową dla właścicieli jednośladów. Po zatankowaniu motocykliści otrzymają teraz też specjalne, jednorazowe ściereczki do czyszczenia kasków, a w przystacyjnych toaletach sieci LOTOS  mogą powiesić kaski na specjalnie przygotowanych wieszakach. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

17 lipca 2014

LOTOS Optima – już 3 lata na rynku

Uruchomienie 158 stacji w segmencie ekonomicznym w 3 lata oraz skuteczne zarządzanie stacjami paliw przyczyniły się do umocnienia pozycji sieci LOTOS na rynku detalicznym.

Zobacz informację prasową »

21 - 23 lipca 2014

LOTOS Polish Open 2014

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn rozegrano na polu Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, w pobliżu Elbląga. Zwycięzcą turnieju został Austriak, Berni Reiter, który już od pierwszej rundy uważany był za faworyta.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

24 lipca 2014

Podpisano umowę na budowę Węzła Odzysku Wodoru (WOW)

Dodatkowe produkty – 100 tysięcy ton LPG, 9 tys. ton wodoru i 25 tys. ton benzyny zapewnić ma rocznie Grupie LOTOS nowa instalacja. Budowa instalacji rozpocznie się wiosną 2015 r. i zostanie przeprowadzona przez amerykańską firmę AMCS Corporation w formule „pod klucz”. 

Zobacz informację prasową »

24 lipca 2014

LOTOS Geonafta ma 50 lat

Blisko 150 gości z Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii i USA zebrało się na dziedzińcu pałacu księcia Michała Ogińskiego w Płungianach (Plunge), aby złożyć LOTOS Geonafcie życzenia z okazji półwiecza istnienia firmy.

9 sierpnia 2014

Przeładunek na pełnym morzu

Na polu naftowym B3 odbyła się trzecia w historii LOTOS Petrobalticu operacja przeładunku ropy z Icarusa III na zbiornikowiec Solando. Ropę wydobytą ze złoża B3 Solando zawiózł do gdańskiego portu, skąd trafiła do rafinerii Grupy LOTOS.

14 sierpnia 2014

Pit stop przy Operze Bałtyckiej

Specjalny Pit stop programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” stanął  w Gdańsku na stacji LOTOS przy Operze Bałtyckiej. Z inspekcji skorzystało około 50 kierowców i ich pasażerów, z których troje dzięki tej kontroli uniknęło pewnej śmierci.

Zobacz informację prasową »

25 sierpnia 2014
Pierwsza transakcja Polskich Inwestycji Rozwojowych

Spółka celowa, zależna od LOTOS Petrobalticu, zawarła z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Bankiem Pekao S.A. umowy dotyczące finansowania zagospodarowania złoża B8 zlokalizowanego na Morzu Bałtyckim. To pierwszy w Europie Środkowej projekt wydobywczy w formule project finance.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

25 sierpnia 2014
Minister Karpiński na platformie LOTOS Petrobaltic

Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa RP, oraz Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w MSP, odwiedzili jedną z czterech platform spółki LOTOS Petrobaltic S.A. pracujących na Morzu Bałtyckim. 

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

27 sierpnia 2014

Powstaje kolejowy front rozładunku ropy

Od stycznia 2015 roku rafineria LOTOSU będzie przerabiać ropę wydobywaną przez PGNiG, głównie z nowej kopalni w Lubiatowie. Aby było to możliwe, ropa musi być przywieziona koleją i rozładowana. W tym celu na terenie rafinerii powstaje kolejowy front rozładunku ropy o wydajności ponad pół miliona ton rocznie.

1 września 2014

Trzynasty ośrodek „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

W Słupsku swoją działalność uroczyście zainaugurował zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” zasiliło ponad 160 młodych adeptów piłkarskich z klubu KS Gryf Słupsk.

Zobacz video »

4 września 2014

Pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA

Grupa LOTOS i LOTOS Asfalt podpisały umowę z firmą Fluor S.A. na projektowanie i wsparcie w kontraktacji, zakupach i zarządzaniu budową – w zakresie integracji nowych obiektów z rafinerią. Jest to pierwsza umowa związana z realizacją projektu EFRA (instalacji koksowania).

8 września 2014
LOTOS ma zielone światło na emisję akcji

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. wyraziło zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji. Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na wsparcie realizacji strategii, polegającej na przeprowadzaniu dalszych inwestycji służących zwiększeniu kompleksowości rafinerii w Gdańsku oraz wzrostowi własnego wydobycia węglowodorów.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

11 września 2014

,,HR Najwyższej Jakości" dla Grupy LOTOS

Grupa LOTOS S.A. otrzymała Certyfikat „HR Najwyższej Jakości” przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Firma uzyskała wyróżnienie m.in. za wspieranie realizacji strategii biznesowej organizacji poprzez budowanie angażującego miejsca pracy.

Zobacz informację prasową »

17 września 2014

LOTOS Oil Ambasadorem Polskiej Gospodarki

W IV edycji konkursu o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Jury konkursu w kategorii Partner Firm Zagranicznych przyznało tytuł LOTOS Oil SA. Spółka po raz trzeci z rzędu została laureatem tego prestiżowego konkursu.

23 września 2014
LOTOS Kolej na targach InnoTrans 2014

Berlińskie targi InnoTrans stały się miejscem, w którym spotykają się największe firmy z branży i w którym odbywa się najwięcej światowych premier. W tym roku podczas berlińskich targów zaprezentowano aż 145 pojazdów, w tym m.in. lokomotywę E6ACT Dragon produkowaną przez NEWAG Gliwice i eksploatowaną na co dzień przez LOTOS Kolej.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

25 września 2014

Pięć milionów metrów sześciennych ropy z B3

Wydobycie ropy naftowej ze złoża B3 przekroczyło 5 mln metrów sześciennych. Załoga platformy Baltic Beta świętowała ten wynik razem z Zarządem spółki LOTOS Petrobaltic S.A.

27 września 2014
Otwarcie zamiejscowego ośrodka Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Malborku

To czternasty oddział APLG otwarty w ciągu zaledwie dwóch lat, w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM.

Zobacz video »

5 października 2014
LOTOS Petrobaltic pomaga w wydobyciu Douglasa A-20 z dna Bałtyku

Statek naukowo-badawczy „St. Barbara” podniósł z dna Bałtyku wrak samolotu Douglas A-20. Tym samym z sukcesem zakończono projekt wydobycia bombowca, który realizowały wspólnie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku przy wsparciu partnerów: Marynarki Wojennej i spółki LOTOS Petrobaltic. 

Zobacz video »

10 października 2014

Nowa kampania wizerunkowa LOTOSU

Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa Grupy LOTOS. Projekt opiera się na telewizyjnym spocie oraz szerokich działaniach w Internecie, w tym stronie internetowej www.lotostory.pl z interaktywnym spotem wizerunkowym.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

15 października 2014

LOTOS partnerem Karty Dużej Rodziny

LOTOS to pierwsza sieć stacji paliw, która przystępuje do programu Karta Dużej Rodziny.

15 października 2014

Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS z nowej emisji

Minister Skarbu Państwa reprezentujący Skarb Państwa podpisał z Grupą LOTOS S.A. umowę w sprawie udzielenia wsparcia niebędącego pomocą publiczną w kwocie nieprzekraczającej 530 mln zł w celu finansowania budowy instalacji opóźnionego koksowania oraz instalacji towarzyszących (tzw. Projekt EFRA). Wykonując Umowę Skarb Państwa obejmie akcje Grupy LOTOS nowej emisji w ramach wykonania przysługującego Skarbowi Państwa prawa poboru.

Zobacz informację prasową »

17 października 2014

Grupa LOTOS ponownie doceniona w konkursie "The Best Annual Report"

Grupa LOTOS po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie spółek przygotowujących raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Kapituła IX edycji konkursu uznała, iż „Zintegrowany Raport Roczny Grupy LOTOS 2013” to przykład publikacji, na podstawie której można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo minimalnym ryzyku, przyznając spółce w tym roku trzecie miejsce w kategorii nagród głównych dla przedsiębiorstw.

Zobacz informację prasową »

21 października 2014

Wysoki standard bezpieczeństwa technicznego LOTOSU nagrodzony

Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Dozoru Technicznego postanowiły uhonorować przedsiębiorstwa wyróżniające się w obszarze inicjatyw i rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa technicznego. Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”.

30 października 2014

Polskie stocznie przebudują platformę "Petrobaltic"

Spółka LOTOS Petrobaltic S.A. podpisała umowę na przebudowę platformy wiertniczej na eksploatacyjną. W skład konsorcjum wykonawców przebudowy wchodzą spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. tj. Energomontaż – Północ Gdynia i Stocznia Remontowa NAUTA, a także stocznia z polskim kapitałem Crist.

Zobacz video »

Zobacz informację prasową »

4 listopada 2014
Wysoki standard bezpieczeństwa LOTOSU nagrodzony

Grupa LOTOS  uzyskała dyplom uznania wraz ze statuetką „W uznaniu wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego”

15 listopada 2014

Grupa LOTOS na planszy Monopoly

Gdańsk, jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, które ma własną wersję popularnej i lubianej gry Monopoly. Na planszy nie mogło zabraknąć rafinerii i biurowca Grupy LOTOS, wizytówek miasta, które witają gości wjeżdżających do Gdańska od strony Elbląga i Warszawy.

Zobacz informację prasową »

17 listopada 2014
Ruszyła Wielka Loteria LOTOS Paliw

Na stacjach paliw LOTOS i LOTOS Optima ruszyła ogólnopolska promocja sprzedaży. Akcja jest przedsięwzięciem wyjątkowym ze względu na ilość i jakość nagród – w Wielkiej Loterii można wygrać 6 samochodów osobowych Ford Ka, 100 smartfonów Samsung Galaxy Alpha i 260 tysięcy rabatów na zakupy na stacjach paliw.

20 listopada 2014

Diamenty Polskiej Chemii dla LOTOSU

Podczas gali Chemical Industry Forum wręczono statuetki „Diamenty Polskiej Chemii”. Nagrodą Lider CSR uhonorowano ex aequo Grupę LOTOS oraz BASF Polska.

20 listopada 2014

2 lata „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”

Na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dwa lata istnienia programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.

25 listopada 2014

LOTOS Firmą Dobrze Widzianą

Grupa LOTOS została uhonorowana prestiżowym tytułem „Firma Dobrze Widziana” w V edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club.

26 listopada 2014

10 lat Akademii LOTOS

Akademia LOTOS jest cenionym w świecie nauki i biznesu systemem kompleksowego rozwoju pracowników. 

Zobacz video »